Android kullanıcılarına sevindirici haber: Fortnite Google Play Store'a ekleniyor!

Fortnite oyuncularının beklediği haber sonunda geldi. PUBG'nin en büyük rakiplerinden biri olan Fortnite, Google Play Store'a ekleniyor. Android kullanıcılarını büyük bir sorundan kurtaran bu hamle ile Fortnite oyuncuları oldukça sevindirecek. İşte detaylar...

ABONE OL
GİRİŞ 13.12.2019 15:00 GÜNCELLEME 13.12.2019 15:01 TEKNOLOJİ
Android kullanıcılarına sevindirici haber: Fortnite Google Play Store'a ekleniyor!
Android kullanıcılarına sevindirici haber: Fortnite Google Play Store'a ekleniyor!

Dünyanın en popüler online oyunlarından biri olan Fortnite için beklenen haber geldi. PUBG ile büyük bir rekabet içinde olan oyun, Google Play Store'da yer almıyor. Yeni kararla birlikte artı Android kullanıcıları Fortnite oyununa kolaylıkla ulaşabilecek.

 

FORTNİTE GOOGLE PLAY STORE'A EKLENİYOR!

Android kullanıcıları Fotrnite oyununu indirmek için Google Play Store mağazasını kullanamıyordu. Oyuncular, oyunu oynamak için Fortnite'ın sitesine girip uygulamayı indirip akabinde oyunu oynayabiliyorlardı. Bu duruma oldukça tepki gösteren Android kullanıcıları Google ve Epic Games arasındaki görüşme sonucu gelen haberle rahat bir nefes aldı. 

 

Epic Games şirketinin daha öncesinde Google Play Store'a oyunu eklemelerinin nedeni olarak uygulama mağazasının aldığı yüzde 30 komisyon gösterildi. Oyuncu sayısında büyük ölçüde bir düşüş yaşayan Epic Games'in istekli olmasa da söz konusu adımı atmak zorunda kaldığı ifade edilenler arasında yerini alıyor.

ETİKETLER

YORUMLAR 1
  • Cem 6 ay önce Şikayet Et
    PUBG'nin rakibi mi? Ona fark atalı 1 yıl oluyor :) pubg oynayan sadece 3. dünya ülkeleri kaldı
    Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR