Evden çalışan sayısı arttı, Microsoft Teams çöktü

Corona virüs salgını nedeniyle dünya genelinde milyonlarca kişinin evden çalışma sistemine adapte olması Microsoft Teams'in çökmesine neden oldu.

ABONE OL
GİRİŞ 17.03.2020 15:30 GÜNCELLEME 17.03.2020 15:34 TEKNOLOJİ
Evden çalışan sayısı arttı, Microsoft Teams çöktü
Evden çalışan sayısı arttı, Microsoft Teams çöktü

Corona virüs salgını nedeniyle pek çok ülkede karantina uygulanıyor. Salgın endişesi nedeniyle pek çok uluslararası şirket de evden çalışma sistemine geçmiş durumda.
 
Özellikle ofis dışında çalışanların tercih ettiği Microsoft sohbet sistemi evden çalışan kişilerin neden olduğu yoğunluk nedeniyle çöktü.


 
Konuyla ilgili açıklama yapan Microsoft sorunu doğruladı ancak yaşanan aksaklığın nedenine dair net bir açıklama yapmadı.
 
İngiliz Independent gazetesinde yer alan habere göre, 20 milyon bandında kullanıcısı olan platform son dönemde evden çalışanların sayısının artması ile hizmet veremez hale geldi.
 
Aynı habere göre, şirket bu duruma çözüm bulabilmek adına ilk etapta platformun ücretsiz versiyonuna bazı kısıtlamalar getirdi.
 
Pazartesi günü uzaktan çalışma imkanı veren bir başka uygulama olan Zoom benzer sorunlar ile gündeme gelmişti. 

 

 

ETİKETLER

YORUMLAR 2
  • Slack 3 ay önce Şikayet Et
    Slack ve zoom kullansınlar. Biz Amerikadaki şirketimizle 3 yıldan beri bu sistem üzerinden çalışıyoruz
    Cevapla
  • kapaklı yorum 3 ay önce Şikayet Et
    ahahah işe bakya çöktü he olum midenizi parayla doldurana kadar yatırım yapaydınız altyapınız çökmezdi midenize değilde adam gibi işinizi gönlünüze verseydiniz şimdi uzayda yazıyor olurduk ama nerde işleri güçleri insanları dolandırmak sonuç çöktü sizin beyinleriniz zihinleriniz bozuk sistem çökmeyipte ne yapsın
    Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR