Elon Musk tweetleriyle Jeff Bezos'u hedef aldı

Twitter'a ara verdiğini açıklayan Elon Musk'ın sosyal medya diyeti çok kısa sürdü. Koronavirüs salgınıyla ilgili bir kitabın satışının amazon tarafından sansürlendiğini öğrenen Musk, sitenin sahibi ve dünyanın en zengin insanı olan Jeff Bezos'u hedef alan tweetler attı.

ABONE OL
GİRİŞ 05.06.2020 10:45 GÜNCELLEME 05.06.2020 10:52 TEKNOLOJİ
Elon Musk tweetleriyle Jeff Bezos'u hedef aldı
Elon Musk tweetleriyle Jeff Bezos'u hedef aldı

Elon Musk, geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaparak sosyal medyaya ara verdiğini duyurmuştu. Ancak bu ara çok kısa sürdü. 

 

 

Koronavirüs salgını hakkındaki bir kitabın Amazon tarafından sansürlendiğini öğrenen Elon Musk, tepkisini Twitter üzerinden dile getirdi. 

CNBC’de yer alan habere göre, Amazon’un bölünmesi gerektiğini ifade eden Musk, Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’u da “Tekelleşme yanlış. Bu çılgınlık diyerek” etiketledi.

 

 

Eski New York Times muhabiri Alex Berenson covid-19 salgını ile ilgili yazdığı kitabının Amazon’da satılması için aranan kriterlere uymadığını gösteren uyarı yazısını sosyal medyadan paylaşınca alışveriş sitesi tepkilerin odağı haline gelmişti.

Musk daha önce Instagram’ı kullanmama kararı almış ve Facebook’u silin kampanyasına destek vermişti.Musk bu kararı Facebook’un veri politikasını protesto etmek için almıştı.

KAYNAK : ntv

ETİKETLER

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR