Google Haritalar güncellendi

Google Haritalar uygulaması güncellenerek kullanıcılarına yeni bir arayüz sundu. Haritalar uygulaması artık kullanıcılarına iyileştirilmiş metin yerleşimi ve yeni simgelerle hizmet veriyor.

ABONE OL
GİRİŞ 02.07.2020 13:21 GÜNCELLEME 02.07.2020 13:21 TEKNOLOJİ
Google Haritalar güncellendi
Google Haritalar güncellendi

Google’ın en sık kullanılan hizmetlerinden biri olan Haritalar kullanıcı odaklı olarak güncellendi. Akıllı telefonlar ve otomobillerin multimedya sistemlerinde yer alan navigasyon sistemi her gün milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor.

 

Kullanıcılar, son güncellemeden sonra Haritalar uygulamasındaki Navigasyon özelliğini aktifleştirdiklerinde, daha sade ve daha kullanışlı bir arayüzle karşılaşıyorlar. Yenilenen arayüz ile kullanıcılar; yeni simgeler, yuvarlak köşeler ve daha iyi metin yerleştirmeleriyle karşılaşıyorlar. Ayrıca yatay pozisyon için de bir entegrasyon getiren geliştiriciler, uygulamayı yatay pozisyonda kullanan tüketiciler için daha işlevsel bir yapı sunmayı hedefliyor.

 

Google tarafından yapılan çalışmalar, uygulamanın daha iyi bir arayüze sahip olmasının yanı sıra sanki araçlardaki Google Haritalar'a daha çok benzetilmeye çalışılmış gibi görünüyor.

 

 

KAYNAK : webtekno

ETİKETLER

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR