Elon Musk Neuralink için tarih verdi! Bu resmen çılgınlık

Tesla ve SpaceX'in CEO'su olan milyarder girişimci Elon Musk, insan beyniyle bilgisayarı birleştirecek şirketi Neuralink'in etkinlik tarihini açıkladı.

ABONE OL
GİRİŞ 10.07.2020 15:49 GÜNCELLEME 10.07.2020 15:49 TEKNOLOJİ
Elon Musk Neuralink için tarih verdi! Bu resmen çılgınlık
Elon Musk Neuralink için tarih verdi! Bu resmen çılgınlık

Tesla ile elektrikli otomobil üreten, SpaceX ile uzay seyahatlerin seyrini değiştirmeye çalışan ve Hyperloop ile toplu taşımadaçığır açmayı hedefleyen Elon Musk'ın son projesi insan beynine çip takmak.

İnsan beynine yerleştirilecek bir çip sayesinde insanlarla bilgisayarlar arasında doğrudan bağlantı kurma hedefi ile yola çıkan  Musk, Neuralink’in 28 Ağustos’ta etkinlik düzenleyeceği duyuruldu.Açıklamayı kişisel Twitter hesabı üzerinden  yapan Musk, "Onları yenemezsen, onlara katıl" ifadesini kullanarak Neuralink’in söz konusu tarihte görev beyanı yapacağını söyledi. 

 

Musk'ın 2016 yılında hayata geçirdiği  Neuralink adlı şirketin amacı çok yüksek bant genişliğine sahip beyin-makine ara yüzleri geliştirmek.

Musk geçtiğimiz aylarda söz konusu teknoloji sayesinde beş yıl gibi kısa bir süre içinde insanların konuşmaya ve dil bilmeye ihtiyacı olmayacağını iddia etmişti.

 

ETİKETLER

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR