Samsung Galaxy Note 20 Ultra'da yeşil ekran sorunu

Samsung'un bu ay tanıtımını yaptığı amiral gemisi Galaxy Note 20 Ultra ve yeni tableti Galaxy Tab S7+ modellerinde kritik bir hata ortaya çıktı. Kullanıcılar tarafından internette paylaşılan ekran sorununun nedeni henüz belirlenemedi.

ABONE OL
GİRİŞ 25.08.2020 10:44 GÜNCELLEME 25.08.2020 10:44 TEKNOLOJİ
Samsung Galaxy Note 20 Ultra'da yeşil ekran sorunu
Samsung Galaxy Note 20 Ultra'da yeşil ekran sorunu

Samsung'un yeni tanıttığı ve ultra yüksek çözünürlüğe sahip ekranlı cihazlarında bir sorun olduğu belirtildi. Galaxy Note 20 Ultra ve Galaxy Tab S7+ modellerinde ortaya çıkan ekran sorununun bir benzeri geçtiğimiz aylarda Apple modellerinde de ortaya çıkmıştı. Bu ultra yüksek çözünürlüğe sahip cihazlarda yeşil ekran sorunu ortaya çıktı. 

 

SORUN AMOLED KAYNAKLI OLAMAZ

Gündeme gelen bu ekran probleminin ardından AMOLED ekranın soruna sebep olduğu düşünüldü. Bu problemin AMOLED teknolojisinden kaynaklandığını söylenemez. Çünkü Apple, Google, OnePlus gibi diğer markalarda ve farklı ekran teknolojilerinde de bu sorun daha önce görüldü. Ayrıca Galaxy Tab S7’nin LCD panele sahip olması da bu konu için bir başka gösterge oluyor.

 

YEŞİL EKRAN SORUNU NEDİR?

Kullanıcılardan gelen raporlara göre Galaxy Tab S7, Galaxy Tab S7+ ve Galaxy Note 20 Ultra modellerinin ekranında yeşil renk sorunu başladı. Ekran parlaklığı belirli bir seviyenin altına indiğinde yeşil ve soluk bir renk ortaya çıkıyor. Daha önce de Galaxy S20 serisinde benzer bir sorun ortaya çıkmıştı.

Yeşil renk sorunu Snapdragon yonga setli Galaxy Note 20 Ultra modelinde ortaya çıkıyor. Ayrıca Galaxy S7 modelinin LCD ekranı nedeniyle sorunun sadece AMOLED panellere özgü olmadığı da anlaşılıyor.

Samsung tarafından konu hakkında henüz bir açıklama yok. Ancak sorunun yayınlanacak güncellemeler ile çözülebileceği düşünülüyor.

KAYNAK : Haber7

ETİKETLER

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR