Google aramaları tamamen değişiyor

Google, arama motorunu yeni bir tasarıma geçiriyor. Google tarafından MUM (Multitask Unified Model) altyapısıyla karmaşık aramalar da desteklenecek.

ABONE OL
GİRİŞ 05.07.2021 09:11 GÜNCELLEME 05.07.2021 09:11 TEKNOLOJİ
Google aramaları tamamen değişiyor
Google aramaları tamamen değişiyor

Google, arama motoru özelliğini tamamen değiştirecek şekilde tasarlamaya hazırlanıyor. Yeni altyapı ve entegre edilecek MUM(Multitask Unified Model) teknolojisi sayesinde arama motoru çok daha iyi sonuçlar verecek.

Google geliştiricilerinin arama motorunda uygulayacağı yeni MUM mekanizması, kullanıcıların birleşik sorgular oluşturmasına olanak tanıyacak. Yani kullanıcılar metin, grafik ve ses bilgilerini tek bir istekte birleştirebilecekler ve yerleşik yapay zeka tüm bunları doğru bir şekilde anlayacak.

Android 12 güncellemesi alacak Xiaomi, Redmi, Poco akıllı telefonlarAndroid 12 güncellemesi alacak Xiaomi, Redmi, Poco akıllı telefonlar

Facebook şifresi çalan 9 Android uygulamasıFacebook şifresi çalan 9 Android uygulaması

Google itiraf etti: Asistan sizi gizlice dinliyor!Google itiraf etti: Asistan sizi gizlice dinliyor!

KARMAŞIK SORGULARI DA YAPABİLECEK

Google temsilcilerine göre, şirketin yeni arama sisteminin tam olarak nasıl çalışacağına dair birkaç önemli soruyu çözmesi gerekecek. Daha sonra ise konuyla ilgili bilgiler ve örnekler kamuoyuyla paylaşılacak.

MUM teknolojisinin entegrasyonu, Google'ı dünyada benzeri olmayan benzersiz bir arama motoru haline getirecek ve bu teknolojinin yardımı ile en karmaşık arama problemlerini çözmek mümkün olacak.

MUM NASIL ÇALIŞIYOR?

Google sözcüsü Pandu Nayak'a göre MUM, metin, resim ve ses içeriği de dahil olmak üzere çeşitli bilgi türlerini aynı anda "anlamak" için tasarlandı. Şirket, kullanıcıların isteklerde bunları birleştirmelerini, örneğin bir çift ayakkabının fotoğrafını yüklemelerini ve aynı anda "Bunlar koşu için uygun mu?" diye sormalarını mümkün hale getirecek. Ayrıca kullanıcılar, sesli bir isteği, bir fotoğrafla da birleştirebilecekler.

 

KAYNAK : Donanımhaber, Haber7

ETİKETLER

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR