Google’dan Tokyo Olimpiyatları’na özel Dooodle

Google’ın özel günler için hazırladığı Doodle’lara bir yenisi daha eklendi. Tokyo Olimpiyatları için 7 adet 16 bitlik oyundan oluşan bir Doodle hazırlandı.

ABONE OL
GİRİŞ 23.07.2021 10:37 GÜNCELLEME 23.07.2021 10:37 TEKNOLOJİ
Google’dan Tokyo Olimpiyatları’na özel Dooodle
Google’dan Tokyo Olimpiyatları’na özel Dooodle

Pandemi nedeniyle ertelenen 2020 Tokyo Olimpiyatları için Google tarafından oyun tabanlı bir doodle hazırlandı. 16 bitlik 7 oyundan oluşan Doodle siteyi ziyaret edenlerin keyifli vakit geçirmesini sağlıyor.

Google’ın Doodle Champion Island Games adını verdiği Doodle ile klasik Japon oyunlarına gönderme yapıyor.

Google'a 500 milyon euro cezaGoogle'a 500 milyon euro ceza

Google Pixel 6 güncelleme desteğiyle iPhone'a kafa tutacakGoogle Pixel 6 güncelleme desteğiyle iPhone'a kafa tutacak

Oyunda sırasıyla Ushi (inek), Karasu (karga), Inari (tilki) veya Kappa’nın (Japon kaplumbağası) temsil ettiği mavi, kırmızı, sarı veya yeşil takımlardan birine katılabilirsiniz.

Japon kültürü ve tarihinden esinlenen Doodle’da kaykay, masa tenisi ve tırmanma gibi Tokyo Olimpiyatları’nda yer alan spor dalları mevcut. Kullanıcılara nostalji yaşatan Doodle, eğlenceli oyunlarıyla dikkat çekiyor.

Ziyaretçilerin oyun skorlarını tablo haline getiren Google, gün sonunda hangi takımın kazandığını kullanıcıların görmesini sağlayacak.

Tokyo merkezli Studio 4°C birlikte hazırlanan Doodle, birçok kullanıcı tarafından beğenildi. 22 Temmuz Perşembe gecesi yayınlanan Doodle, 23 Temmuz 19.00’a kadar ziyaretçilere açık olacak.

ETİKETLER

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR