YouTube Shorts içerik üreticilerine 100 milyon dolarlık bütçe

YouTube, kısa videoların yayınlandığı Shorts’un tanıtımını hızlandırmak için içerik üreticilerin aylık 10 bin dolara kadar kazanacakları bir program başlattı.

ABONE OL
GİRİŞ 04.08.2021 09:53 GÜNCELLEME 04.08.2021 09:53 TEKNOLOJİ
YouTube Shorts içerik üreticilerine 100 milyon dolarlık bütçe
YouTube Shorts içerik üreticilerine 100 milyon dolarlık bütçe

YouTube, geçtiğimiz haftalarda TikTok benzeri bir platform olan Shorts’u tanıtmıştı. YouTube, TikTok ve Instagram Reels benzeri olan bu platformu YouTube Shorts olarak isimlendirmişti. İçerik üreticileri burada kısa videoları hızla geniş kitlelere ulaştırabiliyor.

YouTube daha ucuz Premium üyeliği test ediyorYouTube daha ucuz Premium üyeliği test ediyor

YouTube dünya nüfusunu geçerek rekor kırdıYouTube dünya nüfusunu geçerek rekor kırdı

YouTube’un TikTok rakibi özelliği Türkiye’deYouTube’un TikTok rakibi özelliği Türkiye’de

YouTube içerik üreticilerine yönelik yeni bir teşvik kampanyası başlattı. Şirket, TikTok rakibi platformunda içerik üreten üreticilere ayda 10 bin dolara kadar ödeme yapacağını açıkladı. YouTube, önümüzdeki yıl boyunca toplamda 100 milyon dolar ödeme yapmayı planlıyor.

10 BİN DOLAR İÇİN EN ÖNEMLİ ŞART ORJİNAL İÇERİK

YouTube’un yaptığı bu açıklama, içerik üreticilerinin oldukça cömert paralar kazanacağını gösteriyor olsa da bu ödemeler elbette garanti değil ve zor bir yol. Bu kadar yüksek miktarda para kazanmak için ele alınacak faktörler arasında üreticinin bir ay içinde ne kadar video yayınladığı ve bu videoların ne kadar kullanıcıya ulaştığı gibi önemli detaylar yer alıyor. Bununla birlikte kopyala yapıştır videolardan para kazanmayı engellemek için de videoların orijinal olması koşulunu koyuyor.

 

KAYNAK : Haber7
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR