Xiaomi 120W hızlı şarj teknolojisini örnekle açıkladı

Çinli teknoloji devi Xiaomi, yüksek hızlı 120W şarj teknolojisinin akıllı telefonlara zarar vermediğini somut örneklerle duyurdu. Firmanın yeni amiral gemisi Xiaomi Mi 11T Pro’nun 120W hızlı şarj desteğiyle geleceği biliniyor.

ABONE OL
GİRİŞ 11.09.2021 15:17 GÜNCELLEME 11.09.2021 15:17 TEKNOLOJİ
Xiaomi 120W hızlı şarj teknolojisini örnekle açıkladı
Xiaomi 120W hızlı şarj teknolojisini örnekle açıkladı

Xiaomi 11T Pro akıllı telefonun 120W hızlı şarjı destekleyeceği zaten resmi olarak doğrulanmıştı. Verge, Çinli şirketin bir temsilcisiyle konuştu ve bu teknolojinin nasıl uygulandığını ve pili nasıl etkilediğini öğrendi.

Xiaomi'nin uluslararası halkla ilişkiler departmanı başkanı Daniel Desyarle, HyperCharge hızlı şarj teknolojisiyle ilgili soruları yanıtladı ve 11T Pro'nun çift hücreli bir pil tasarımı kullanacağını söyledi. Bu çözümü, bir arabadaki iki bağımsız benzin deposunun aynı anda doldurulmasına benzetti. Böylece, bir kanal üzerinden oldukça yavaş şarj etmek yerine, aynı anda birkaç kanaldan enerji sağlanarak pilin hızlı bir şekilde doldurulması mümkün oluyor.

120W adaptörle 800 şarj döngüsü

Ayrıca bu kadar hızlı şarj kullanmanın pilin daha fazla aşınmasına neden olmadığını söyledi. Bu amaçla, şirket çok sayıda test gerçekleştirdi ve 120W'lık bir adaptör kullanıldığında, 800 şarj döngüsünden sonra pilin orijinal kapasitesinin %80'ini koruduğundan emin oldu. Daha yavaş şarj cihazlarının kullanılmasının durumu iyileştirip iyileştirmeyeceği sorulduğunda Daniel, farkın çok az olacağını belirtti.

Xiaomi yöneticisi, akıllı telefonunuzu bir gecede şarj edecekseniz, bu durumda daha az güçlü bir adaptör kullanmanın mantıklı olduğunu da itiraf ediyor. Ona göre, kullanıcıların yüzleşmesi gereken tek gerçek, şarj cihazının biraz daha büyük boyutu.

 

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR