Twitter’dan kripto para hamlesi: Yeni birim kuruldu

Twitter, kripto para dünyasına entegrasyonla ilgili önemli bir adım attı. Sosyal medya devinin blok zincir, NFT ve Bitcoin alanları için Twitter Crypto isimli bir ekip kurduğu açıklandı.

ABONE OL
GİRİŞ 11.11.2021 15:51 GÜNCELLEME 11.11.2021 15:51 TEKNOLOJİ
Twitter’dan kripto para hamlesi: Yeni birim kuruldu
Twitter’dan kripto para hamlesi: Yeni birim kuruldu

Financial Times'ın haberine göre Twitter yetkilileri projelerini “blockchain ve Web 3.0 konularında mükemmellik merkezi” şeklinde tanımlarken, merkeziyetsiz uygulamalara da atıfta bulundular.

“Merkeziyetsiz teknolojileri ürünlerimize ve altyapımıza dahil etmenin yollarını araştırıyoruz” ifadesini kullanan yetkililer, kısa vadede “ödeme işlemleri, içerik oluşturucuların kripto para kazanmalarını sağlayacak çözümler ve sosyal medyanın merkeziyetsizleştirilmesi gibi konularına eğildiklerini” vurguladılar.

Bitcoin'e verdiği destekle tanınan Twitter CEO’su Jack Dorsey, ödeme şirketi Square üzerinde kripto para desteği sunmalarının ardından Twitter'a dijital varlıkları entegre etmek istediklerini söylemişti. Platformun yeni Bitcoin girişiminin, merkeziyetsiz borsa (DEX) geliştirmek için çalışacağı açıklandı.

Twitter ayrıca, kullanıcıların kripto para ile bahşiş göndermelerini sağlayacak yeni bir araç tanıttı.

Sosyal medya platformunda profil görselleri için benzersiz token (NFT) kullanma özelliği de eklendi. Dorsey, Bitcoin para biriminin sosyal medya platformunun geleceğine yön vereceğini de söylemişti.

Göreve atanan Rinearson, tüm bu işlemleri denetlemek ve geliştirmekle görevlendirildi. Daha önce açık kaynaklı merkeziyetsiz teknolojiler geliştirmeye odaklanan Interchain ve merkeziyetsiz kripto para cüzdanı Interstellar gibi kripto para girişimlerinde çalıştı.

ETİKETLER

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR