Son Dakika Haberi: Bugüne kadarki en büyük kripto para vurgunu!

Amerika'da 36 milyon dolarlık dev kripto para soygunu gerçekleşti. Şu ana kadarki en büyük kripto para hırsızlığı olduğu düşünülen soygunu gerçekleştiren 16 yaşındaki genç hacker yakalandı.

ABONE OL
GİRİŞ 21.11.2021 12:20 GÜNCELLEME 21.11.2021 12:51 TEKNOLOJİ
Son Dakika Haberi: Bugüne kadarki en büyük kripto para vurgunu!
Son Dakika Haberi: Bugüne kadarki en büyük kripto para vurgunu!

Genç hacker ele geçirdiği paraları oyunlara harcadı. Hırsızın kripto para hesabına el konulurken suç yoluyla mülk elde etme etmekten mahkemeye çıkarılacak.

Son yıllarda hızla gelişen kripto para borsası, kötü niyetli hackerların bir numaralı hedefi haline geldi. Kripto para borsasında yaşanan soygunlar gündeme gelmeye devam ediyor. 

Var olan kripto para sisteminde soygunların önüne geçilmesinin mümkün olmadığını belirten yetkililer, soygunlar önlemek için çeşitli düzenlemelerin yapılmasının gerekliliğini vurguladı.

ÇEVRİMİÇİ OYUNDA SATIN ALDIĞI KULLANICI ADI SAYESİNDE YAKALANDI

Geçen yıl Amerika'da bir hacker hedeflediği bir kullanıcının, iki faktörlü kimlik doğrulama sistemini engelleyerek kripto para hesabına erişmesini sağlayan "SIM takas saldırısı" gerçekleştirdi. 

Kullanıcının hesabındaki 36 milyon dolarlık kripto paraya erişerek soygunu gerçekleştiren hacker aranıyordu. Yetkililer suçluyu, çaldığı paranın büyük bir kısmını kullanarak bir çevrimiçi oyunda çok değerli kullanıcı adı satın almasıyla yakalamayı başardı. Polis suçluyu yakalayınca erişebildiği yaklaşık 6 milyon dolar değerindeki kripto paraya el koydu.

Hamilyon Polis Teşkilatı’nda görevli Kenneth Kirkpatrick gerçekleşen soygunun “Şu ana kadar bir kişiden bildirilen en büyük kripto para hırsızlığı” olduğunu bildirdi. 

Olay üzerine CBC’ye konuşan Ottawa Üniversitesi bilgisayar bilimi profesörü Guy-Vincent Jourdan “Yedekleme yok, herhangi bir düzenleme yok. Bu yüzden de hiçbir şeyin garantisi yok.” sözleriyle bu sistemde kripto para soygunlarının önüne geçilmesinin mümkün olmadığını vurguladı.

KAYNAK : Ajanslar

ETİKETLER

YORUMLAR 29 TÜMÜ
 • Metin 1 ay önce Şikayet Et
  Lokma büyük Mesafe yakın ise Dikkat edin. Yakında bir tosuncuk çıkar sa şaşmamak lazım
  Cevapla
 • Kızıldereli 1 ay önce Şikayet Et
  Amerika çalıyor ondanda başkası çalıyor
  Cevapla
 • A. Gönültaş 1 ay önce Şikayet Et
  Kripto para piyasasında al-sat işlemleri bankalar üzerinden işlem yapılamadığı sürece bu tarz maduriyetler daha çok yaşanır. yüksek sermaye şartı getirilmeli ayrıca.
  Cevapla
 • Kripto 1 ay önce Şikayet Et
  Yatırın sizi Enayi gözü doymayanlar. Arkasından azitli su için. Allah gözünü zü doyursun.
  Cevapla
 • Çetin 1 ay önce Şikayet Et
  Vallahi okadar dua ediyorum ki birgun tüm kripto paraların sıfırlanmasini. Kazan öldü misali.
  Cevapla
 • cakal ali 1 ay önce Şikayet Et
  bir 16 yasin birisi yapiyor ise bakin yakinda bayram var demek cin kore rusya iran herkes saldiri yapacak zaten usa sifreleri kirdigini kendisi dedi usa el koyacak yani hayali paralar buhar para olacak yazin bir yere
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR