Helal mi haram mı cepten öğrenin

Markette satılan ürünlerin helal sertifikalı olup olmadığı cep telefonlarından öğrenilebilecek..

ABONE OL
GİRİŞ 25.11.2011 10:49 GÜNCELLEME 25.11.2011 10:49 TEKNOLOJİ
Helal mi haram mı cepten öğrenin
Helal mi haram mı cepten öğrenin

Sanal ortamdan (www.helalplatform.com) indirilecek Cepte Helal adlı uygulamanın tüketiciden büyük ilgi göreceği tahmin ediliyor.

Hizmetten yararlanmak için cep telefonunun kamerasını ve Cepte Helal’i çalıştırarak ürünün barkodunu kameraya okutmak gerekiyor. Proje kapsamında GİMDES ve TSE’den sertifika alan bütün ürünlerin barkot numaraları yazılıma eklenerek uygulama tüketiciye ücretsiz sunulacak.

Yeni sertifika alan ve sertifikasını yenileyen firmalar için Cepte Helal her ay güncellenecek. Android işlemcili telefonlarda çalışan bu özelliğin yakın zamanda helal hassasiyeti olan herkesin cep telefonlarında yerini alması bekleniyor.

 

Samanyolu Haber

ETİKETLER

YORUMLAR 2
  • abuzer kadayıf 8 yıl önce Şikayet Et
    li_pOf Arkadaşa. Orada helal haram verme konusu değil sanırım okuduğunu anlamadın. helal gıda sertifikası alan gıda maddeleri için hazırlanmış bir programdır.Sonuç itibari ile fetva verlmiyor.
    Cevapla
  • li_paf 8 yıl önce Şikayet Et
    Kendini Allah Yerine Koymaya Kalkan Haramiler. Kafanıza göre yalan yanlış fetvalarınızla helale haram diyorsunuz şimdide bundan rant mı elde etmeye kalktınız? Haramı helali cepten değil Kurandan öğrenin ey müslümanlar. Bu din istismarcısı haramilere itibar etmeyin.
    Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR