Bu akşam Diriliş Ertuğrul yeni bölümü var mı? (10 Ocak Çarşamba)

Çarşamba akşamlarının reyting lideri Diriliş Ertuğrul’un yeni bölümü heyecanla bekleniyor. Geçen hafta yayınlanamayan Diriliş Ertuğrul, bu akşam seyircisiyle buluşacak. Peki yeni bölümde bölümde neler olacak?

ABONE OL
GİRİŞ 10.01.2018 10:31 GÜNCELLEME 10.01.2018 10:31 Televizyon
Bu akşam Diriliş Ertuğrul yeni bölümü var mı? (10 Ocak Çarşamba)
Bu akşam Diriliş Ertuğrul yeni bölümü var mı? (10 Ocak Çarşamba)

Türkiye’nin en sevilen dizileri arasında yer alan Diriliş ertuğrul bu akşam TRT 1 ekranlarında olacak. Kaliteden ödün vermemek adına yayınlanmayan yeni bölümü bu hafta yayınlanacak. Yeni bölümde seyirciyi ekran başına kilitleyecek pek çok hadise var. Peki 101. Bölümde bizleri neler bekliyor? Yeni bölümde neler olacak? Diriliş Ertuğrul yeni bölüm ne zaman? TRT 1 yayın akışında bugün neler var?  Detaylar haberimizde…

DİRİLİŞ ERTUĞRUL YENİ BÖLÜMÜ NE ZAMAN?

Başrollerini Engin Altan Düzyatan, Hülya Darcan ve Esra Bilgiç’in paylaştığı sevilen dizi Diriliş Ertuğrul, 101.bölümü 10 Ocak çarşamba günü saat 20:00’da TRT 1 ekranlarında seyirci ile buluşacak.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 101. BÖLÜMDE NELER OLACAK?

Moğollarla zorlu bir mücadele veren Ertuğrul Bey, kutlu davasının peşinden gidebilmek için kardeşlerinden ayrılmak zorunda kalmıştı. Ertuğrul Bey’e inanan Kayılar, bu ayrılığın ardından yollara düştüler. Çetin geçen koşullarda Karacadağ sınırlarına kadar ilerleyen Kayıları burada bambaşka bir dünya bekliyordu. Yeni yurtları onlara farklı bir iklim, farklı topraklar ve farklı insanlar sunacaktı. Ertuğrul Bey, kutlu davasına giden yolda daha güçlü ve daha acımasız düşmanları olacağının farkındaydı. Peki, yeni düşmanlarını alt edebilmek için kılıcının keskinliği yetecek miydi?

Ertuğrul Bey artık başka bir dünyadaydı. Ve bu dünya da at koşturmak daha çok akıl, cesaret ve sabır istiyordu. Karşısına daha güçlü ve daha acımasız olarak çıkan Tapınakçılar, Ertuğrul Bey’i zafer için yeni yöntemler bulmaya zorlayacaktı. Zira Tapınakçıların gizli eli olan Simon bir kılıç darbesiyle öldürülemeyecek kadar zeki ve güçlüydü. Üstelik Simon yalnız da olmayacaktı. Ertuğrul Bey, Simon’a destek olan Müslümanları öğrendiğinde ne yapacaktı? Ertuğrul Bey, kılıçların sustuğu, akıl oyunlarının konuştuğu bir cehennemin içindeydi. Peki, aklı onu bu cehennemin ateşinden koruyabilecek miydi?

Karacadağ etekleri birçok Türkmen Obasına yurt olmuştu. Fakat aslen Tatar olan Çavdaroğlu Obası, aralarında en güçlü olanlarıydı. Bu güçlerini ise başarısızlığa tahammülü olmayan ve obayı demir yumrukla yöneten Candar Bey’den alıyorlardı. İktidarını yıllarca koruyan Candar Bey, en büyük imtihanını evlatlarıyla verecekti. Candar Bey’in büyük oğlu Ural’ın ihtirası obanın kaderini belirleyecekti. Çavdaroğlu ve Kayı Obası arasında yaşanacak gerilimi Candar Bey’in hamleleri durdurabilecek miydi? Ertuğrul Bey, Çavdaroğlu Obasından hiç beklemediği teklifler ve tehditler alacaktı. Peki, Kayılar ve Çavdaroğulları’nın yolu nerede ve nasıl kesişecekti? Ertuğrul’un vereceği her karar hem obanın kadınları hem de beyleri için yeni sonuçlara gebeydi.

Ertuğrul artık obanın beyi olmuştu. Obada yeni sorunlar baş göstermişti. Göç yolunda yorgun düşen Kayılar ülküleri ve nefisleri arasında sıkışıp kalmıştı. Onlar için bu imtihan hiç kolay olmayacaktı. Dışarıda düşmanlarıyla mücadele veren Ertuğrul Bey’i içerde ise yeni sorunlar bekliyordu. Göç yolunda sevdiklerinden ayrı düşen ve kıtlık tehlikesiyle karşı karşıya kalan Kayılar birliklerini koruyabilecekler miydi?

İhanet, ihtiras ve akıl oyunlarıyla yüz yüze gelen Ertuğrul için tek hedef vardı. Bir milletin dirilişine vesile olmak…

ERTELENDİĞİ İÇİN TEPKİLER BÜYÜYOR

En sevilen dizilerden biri olan Diriliş Eruğrul'un hayranları da diziye oldukça önem veriyor ki bu yüzaden tepkiler sertleşebiliyor. Dizi hayranlarından pek çok kişi ertelemeye isyan ettiler. Özellikle de ertelemenin yayına bu kadar az bir süre yapılmış olması tepkilerde dile getiriliyor.

İzleyiciler her ne kadar dizinin çok güzel olduğunu söyleseler de yapımcı ve yayıncılara karşı hakaret içeren ağır sözler söylemekten geri durmuyorlar.

İzleyicilerin bir kısmı da Kandil gecesi dizi yayımlandığı halde yılbaşı nedeniyle ertelenmesine ayrıca tepki gösteriyorlar. Yılbaşı kutlanmasının, noel kutlamanın günah olduğunu belirtiyorlar.

BUGÜN TRT 1 YAYIN AKIŞINDA NELER VAR?

-05:13 İstiklal Marşı ve Günün Program Akışı

-05:15 Halit Yerebakan'la Doktor Geldi

-06:306 Mantı

-07:40 Böyle Bitmesin

-09:501'de Bugün

-10:00Aslan Ailem

-12:40 Halit Yerebakan'la Doktor Geldi

-14:251'de Bugün

-14:35Bir Yastıkta Kocayalım

-16:25  Biz Biriz

-16:30 Yeşil Deniz

-18:50 Hava Durumu

-18:55 Ana Haber

-19:45 Doğrusu Ne?

-19:50  Gönül Dağı.

-20:40  Diriliş "Ertuğrul"

-23:45  Pelin Çift İle Gündem Ötesi

-01:00  Aslan Ailem

-03:15 1'de Bugün

-03:25 Yeşil Deniz

ETİKETLER

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR