Yazın İstanbul'da nerede denize girilir? Hangi deniz temizdir?

Yıllık izninde tatile çıkamayanlara veya tatilini yaptığı halde İstanbul’da kısa tatiller yapma isteği olanlara, birbirinden temiz plaj önerileri sunuyoruz. Havuzdan ziyade deniz tercihiniz ise doğru bir sayfadasınız. İşte, İstanbul'da gidilmesi gereken plajlar...

ABONE OL
GİRİŞ 22.07.2019 08:17 GÜNCELLEME 24.07.2019 09:51 Yaşam
Yazın İstanbul'da nerede denize girilir? Hangi deniz temizdir?
Yazın İstanbul'da nerede denize girilir? Hangi deniz temizdir?

İstanbul'un stresinden uzak bir tatil mi istiyorsunuz? İstanbul'da tatil denince aklınızda soru işareti mi kalıyor? İstanbul'da deniz olduğu halde kirli olduğu için  yararlanamamak sizleri üzüyor mu? Şimdi arkanıza yaslanın ve sizler için derlediğimiz İstanbul plaj mekanlarına bir göz gezdirin. Bilinenin aksine İstanbul'da yüzebileceğiniz ve ailenizle tatil tadında keyifli bir vakit geçireceğiniz deniz sahilleri bulunmaktadır. Peki, İstanbul'da nerelerde yüzülür? Temiz olan denizler nerelerde vardır? İşte, o yerler...

İstanbul'da nerede denize girilir?

İSTANBUL'DA NERELERDE DENİZE GİRİLİR?

MARTHA KOYU/BURGAZADA

Şehir gürültüsünden ve trafikten uzak Ada havası ve tertemiz deniz için Burgazada'da bulunan Martha Koyu'nu seçebilirsiniz. Martha Koyu'na ulaşmak için İstanbul- Kadıköy veya Beşiktaş- Eminönü- Bostancı vapur iskelelerinden vapura binebilirsiniz. Plaja giriş ücretsizdir.

KUMBABA PLAJI- ŞİLE

İstanbul'a yaklaşık 2 saat uzaklıkta olan Şile'de yolculuk yapmak isterseniz, Kumbaba Plajı'nı tercih etmeyi unutmayınız. Şile'ye ulaştıktan sonra Şile Kumbaba yolundan geçen İETT otobüsleriyle yola devam ederek plaja ulaşabilirsiniz. Giriş ücreti ile otopark ücreti 15 TL’dir. Şezlong ve şemsiye için ayrı ücretlendirme yapılıyor.

AĞVA HALK PLAJI

Ağva Halk Plajı’nda şezlong ve şemsiye hizmeti verilmediğinden havlu veya katlanır sandalyelerinizi yanınıza alarak tedbirli gitmelisiniz. Giriş ücreti hafta içi 20, hafta sonu 30 TL'dir.

UZUNKUM PLAJI

Uzunkum Plajı denizinin methini duyman kalmadı. Şile'nin merkezinden Ağlayankaya caddesi üzerinden bu plaja ulaşabilirsiniz. Üsküdar Merkez ve Ümraniye Merkez’den 30 dakika arayla kalkan otobüslerle plaja ulaşabilirsiniz. Plaja giriş, şezlong, meşrubat, patates kızartması ve çerez dahil 45 TL'dir.

RİVA PLAJI

İstanbul’un en nezih plajlarından birisi olan Riva Plajı’na giriş ücreti 5, şezlong ücreti 5, şemsiye ise 7.5 TL'dir.

UZUNYA BEACH / KİLYOS

Sarıyer'e bağlı bir yerleşim alanı olan Kilyos'ta, kısa tatilinizi Uzunya Beach Plajı'nda geçirebilirsiniz. Giriş ücretleri hafta sonu 35, hafta içi 25 TL olan bu plajda kamp yapabilir ve karavan kiralayabilirsiniz.

BAYKUŞ PLAJI

Öğrencilerin mekanı olan Baykuş Plajı, Sarıyer'de bulunmaktadır. Mimar Sinan Üniversitesi tarafından desteklenen bu plaj, kısa tatil geçirmek için eğlenceli bir yer olacaktır. Kamp alanında çadır kiralamak serbest olup giriş ücreti 20 TL'dir.