Gerede Arkut Dağı Kayak Merkezi'ne nasıl gidilir? Bolu'da gidilecek yerler

Bolu’nun Gerede İlçesinin 4 km kuzeyinde yer alan Gerede Arkut Dağı Kayak Merkezi, her yıl olduğu gibi bu yılda rağbet görüyor. Peki, kış sevenlerin uğradığı Gerede Arkut Dağı Kayak Merkezi'ne nasıl gidilir?

ABONE OL
GİRİŞ 12.02.2020 07:33 GÜNCELLEME 12.02.2020 11:49 Yaşam
Gerede Arkut Dağı Kayak Merkezi'ne nasıl gidilir? Bolu'da gidilecek yerler
Gerede Arkut Dağı Kayak Merkezi'ne nasıl gidilir? Bolu'da gidilecek yerler

Ülkemizin en iyi pistlerine sahip olduğu bilinen Bolu'da, ünlenen bir diğer kayak merkezi de Gerede Arkut Dağı kayak merkezidir. Kayak Milli takımlarının hazırlık kamplarında genellikle Arkut Dağı'na Ankara'dan 1,5 saatte ulaşılırken, İstanbul'dan yaklaşık 3 saatte ulaşım sağlanmaktadır.Kayak merkezinde, 350 metrelik bir teleski hizmete girmiştir. Bölgeye enerji hattı yapılmış, 4 km.lik yol Bakanlığımızca asfaltlanmıştır. İşte, merak edilen ayrıntılarıyla Gerede Arkut Dağı kayak merkezi...

Gerede Arkut Kayak Merkezi

GEREDE ARKUT KAYAK MERKEZİ'NDE NE YAPILIR?

Kayak alanları özellikle kayağa yeni başlayanlar, kayaklı koşu ve Alp disiplini kayak için idealdir. Bölgede kamp, spor kampları, trekking, dağ bisikleti, off-road gibi aktiviteler yapılmaktadır. Her yıl Kayak Federasyonu tarafından da çeşitli yarışmaları düzenlenmektedir. Balık  tutabilir, avlanabilir ve sevdiklerinizle yürüyüş keyfi yapabilirsiniz. Kayak öğrenmek isteyenler kayak kurslarına yazılabilir.

Gerede Arkut Kayak Merkezi

Kar tatili için Esentepe’ye akın eden tatilciler, ulaşımın kolay olması ve ilçe merkezine en yakın kayak merkezi olması sebebiyle İlçemizi tercih ediyor.

Gerede Arkut Kayak Merkezi

Belediye Başkanı Mustafa Allar ise yaptığı açıklamasında “Gerede Arkut Dağı Kayak Merkezi marka olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. En büyük avantajlarımızdan birisi orman içersinde köknar ağaçlarının doyumsuz güzelliği eşliğinde kayak yapıyor olmak. Kayağı hiç bilmeyenler için, kayak sporunun pahalı olduğunu düşünenler için en ideal kayak merkezi Arkut. Ve özellikle hocalarımızın fedakârca çalışmaları neticesinde inşallah Geredeli bir kızımız Ayşenur Duman Güney Kore’de düzenlenecek kış olimpiyatlarına katılacak. Ben; kendisini, ailesini ve hocalarını tebrik ediyorum. Kayakseverleri de Gerede Arkut Kayak Merkezine davet ediyorum” dedi.

Gerede Arkut Kayak Merkezi

GEREDE ARKUT KAYAK MERKEZİ'NDE KONAKLAMA İMKANI VAR MI?

Bolu'nun Gerede ilçesinde bir çok ekonomik otel seçeneği bulunmaktadır. . Gerede şehir merkezine uzaklığı 4km bütçeye uygun pansiyon seçenekleri vardır. Arkut Kayak Tesisi’nde konaklama için bir tesis bulunmaktadır. Tesis hakkında detaylı bilgi için 0374 311 40 80 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Gerede'ye 5 km uzaklıkta olan Esentepe'de uygun fiyatlı konaklama mekanları da bulabilirsiniz.

Gerede Arkut Kayak Merkezinde nerede kalınır

ETİKETLER

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR