İDDEF'ten yürek ısıtan yardım kampanyası: İyilik Isıtır!

İDDEF kış aylarının gelmesiyle soğuyan havanın olumsuz etkilerinden, mağdur ve mazlum ihtiyaç sahiplerini korumak için 'İyilik Isıtır' sloganıyla yola çıktığı bir yardım kampanyası düzenledi.

ABONE OL
GİRİŞ 04.12.2020 10:16 GÜNCELLEME 04.12.2020 10:17 YAŞAM
İDDEF'ten yürek ısıtan yardım kampanyası: İyilik Isıtır!
İDDEF'ten yürek ısıtan yardım kampanyası: İyilik Isıtır!

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) soğuk hava şartları altında hayatta kalma mücadelesi veren İdlibli ve Yemenli mazlumlar ile abluka altında yoksulluk içinde yaşayan Gazze’deki Filistinli ihtiyaç sahipleri için “İyilik Isıtır” sloganıyla yola çıktığı acil yardım kampanyası düzenledi. Kampanya kapsamında hayırseverlerin bağışlarıyla hazırlanan gıda paketi, kışlık kıyafet, battaniye ve yakacak yardımı İDDEF’in bölgedeki ekipleri tarafından ihtiyaç sahiplerine bizzat iletiliyor.

 

İDDEF kimdir?

İDDEF, tüm dünyada eğitim çalışmaları amacı ile kurulmuş, bu çalışmalarına destek olarak çeşitli alanlarda insani yardım faaliyetlerinde de bulunan, İstanbul merkezli İslami ve insani bir yardım kurumudur.

İDDEF bölgede ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşuyor

İDDEF’ten yapılan açıklamada, “10’uncu yılına giren Suriye savaşından etkilenen kardeşlerimizin ilk günden bu yana yanlarında olmaya gayret ediyoruz. Özellikle kış ayları geldiğinde soğuk hava ve çamur içerisindeki kamplarda hayatta kalma mücadelesi veren Suriyeli kardeşlerimizin yanında oluyoruz. İdlib kırsalında inşa ettiğimiz 598 briket ev ve çadırlarda yaşamaya başlayan kardeşlerimize hayırseverlerin desteğiyle kumanya, kışlık kıyafet, battaniye ve yakacak yardımı yapıyoruz. Bombardıman nedeniyle İdlib kırsalına göç etmek zorunda kalan aileler, çetin kış şartlarında soğuk hava ve sular altında kalan yağmur ve çamur içerisindeki alanlarda yaşam mücadelesi veriyor. Her sabah daha zor bir güne uyanan kardeşlerimiz soğuk ve açlıkla savaşıyor. 

 

Kış aylarında her şey daha zor

Kış ayları geldiğinde her zamankinden daha fazla yardıma ihtiyaç duyan, kardeşlik bağlarının kurulmasını hasretle bekleyen siviller için adeta seferberlik ilan ediyoruz. Bu kapsamda her zaman olduğu gibi kış aylarında yardım çalışmalarını artırıyor, savaşın acılarını bir nebze de olsa dindirmeye çalışıyoruz. Soğuk kış şartlarından korunmak için yardımlarınızı bekleyen Suriyeli mazlum ailelerin yüreklerini gelin hep birlikte, iyilikle ısıtalım” denildi.Açıklamanın devamında ise şu cümlelere yer verildi: “İç savaşın büyük yaralar açtığı, milyonlarca insanı yerinden ettiği başka bir coğrafya ise Yemen. Savaşla birlikte dünyanın en büyük insanlık krizinin yaşandığı Yemen’deki acil yardım çalışmalarımıza aralıksız devam ederken bağışçıların yardımıyla istikrarlı bir şekilde Yemen’deki savaş mağduru kardeşlerimizin yanında oluyoruz. Bu kapsamda savaş nedeniyle göç edenlerin sığındığı bölgelerde pirinç, sıvı yağ, un ve şekerden oluşan gıda yardımı, kurban eti ile battaniye yardımında bulunuyoruz.

İyilik Isıtır hareketimizle kış aylarında da Yemenli kardeşlerimizin yanında olup kış yardımı yapıyoruz. Abluka ve saldırı altında hayatlarını sürdürmeye gayret gösteren, yoksulluk krizinin gün geçtikçe büyüdüğü Gazze’de ise kış ayları çok zor geçiyor. Güvenli ve sağlıklı gıdaya ulaşamayan 1,5 milyona yakın insan su, gıda, yoksulluk ve işsizlik krizine karşı yaşam mücadelesi veriyor. Gazze’deki ihtiyaç sahipleri için de özellikle gıda paketi ve battaniye yardımında bulunuyoruz.”

Nasıl bağış yapılır?

Hayırseverler, "www.iddef.org" internet sitesi üzerinden, ilgili hesap numaralarına "EFT/havale" yoluyla ya da "0212 621 0065" numaralı telefon numarasından detaylı bilgi alarak destekte bulunabiliyor.

ETİKETLER

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR