İftar menüleri 2024: 30. Gün İftar Menüsü

Ramazan ayının 30. gün iftar menüsünde; mercimek çorbası, güveçte yahni, pirinç pilavı, cacık ve katmer tatlısı ile karşınızdayız. Afiyet olsun!

ABONE OL
GİRİŞ 09.04.2024 09:03 GÜNCELLEME 09.04.2024 09:04 YAŞAM
İftar menüleri 2024: 30. Gün İftar Menüsü
İftar menüleri 2024: 30. Gün İftar Menüsü

Ramazan ayının son gününden ve son iftar menüsünden hepinize selamlıyoruz.

Bu gün mübarek Ramazan ayının 30. günü ve 30. gün iftar menüsüyle karşınızdayız. Tam 30 gün boyunca sevdiklerinize birbirinden lezzetli tarifler ile birbirinden güzel sofralar kurup hoş sohbet iftarlar geçirdik.

Ramazan Bayramının heyecanı herkesi sarmışken son iftar menüsünde başladığımız gibi bir uğurlama yapalım dedik. Öyleyse fazla uzatmadan hadi mutfağa geçelim ve son iftar soframızı hazırlamaya başlayalım.

İftar menüleri 2024: 29. Gün İftar Menüsüİftar menüleri 2024: 29. Gün İftar Menüsü

30. GÜN İFTAR MENÜSÜ

  • Mercimek çorbası,
  • Güveçte yahni,
  • Pirinç pilavı,
  • Cacık,
  • Katmer

MERCİMEK ÇORBASI

İftar menüleri 2024: 30. Gün İftar Menüsü

Ramazan ayının 1. günü iftar menüsüne mercimek çorbası ile sıcak ve lezzetli bir giriş yaptığımız gibi 30. gün iftar menüsünde de Ramazan ayına veda ederken aynı çorba ile uğurlayalım istedik.

Ramazana veda sofrasına yakışır: Mercimek çorbası tarifi

GÜVEÇTE YAHNİ

İftar menüleri 2024: 30. Gün İftar Menüsü

Ramazanın son gününe yakışır bir menüye önce ocakta usul usul piştikten sonra fırında lezzetine lezzet katarak pişen güveçte yahni ile devam ediyoruz. 30. gün iftar menüsüne baharatlar ile zenginleştireceğiniz bu enfes yemeği denemeyi unutmayın.

Lokum kıvamında: Güveçte yahni tarifi

PİRİNÇ PİLAVI

İftar menüleri 2024: 30. Gün İftar Menüsü

Et yemeklerinin yanına ne yaparsanız yapın hiçbiri tane tane kaşıktan dökülen pirinç pilavı kadar yakışmayacaktır. Ama klasik pirinç pilavından sıkıldıysanız içerisine isterseniz mısır ya da garnitür ekleyerek lezzetine lezzet katabilirsiniz.

Hiç şaşmaz: Pirinç pilavı tarifi

CACIK

İftar menüleri 2024: 30. Gün İftar Menüsü

Hem et hem pirinç pilavı ikilisinin ayrılmaz yancısı hiç şüphesiz cacıktır. 30. Gün iftar menüsüne de içinizi ferahlatacak tazecik bir cacık yaparak iftar menünüzü çeşitlendirebilirsiniz.

Bir Türk mutfağı klasiği: Cacık tarifi

KATMER

İftar menüleri 2024: 30. Gün İftar Menüsü

Ramazan Bayramı için hazırlıklara başlayan kişileri de rahatlatacak ve 30. Gün iftar menüsünü tatlısız geçirmek istemeyenleri çok oyalamayacak bir tarif ile geldik. Hazır baklavalık yufkandan en kolay ve lezzetli tatlı tarifi olan katmer ile Ramazan ayının son iftarına veda ediyoruz.

En kolay ve kısa sürede: Katmer tarifi 

Şimdiden afiyet olsun ve iyi bayramlar!

Elif Kocalı Haber7.com - SEO İçerik Editörü
Haber 7 - Elif Kocalı

Editör Hakkında

1996 yılında Kocaeli’nde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul Şile'de tamamladı. 2018’de Düzce Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünden mezun oldu. Kanal7 Medya Grubu’na bağlı Haber7.com bünyesinde ‘SEO Editörü’ unvanıyla görev yapmaktadır.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR