Anne sütünü arttıran bitki hangisi?

Anne sütünü arttıran besinler arasında yer aldığı bilinen çemen otu tohumu, söylendiği kadar var mı? Çemen otu tohumu gerçekten anne sütünü arttırıyor mu? Çemen otu tohumu ne kadar süreli ve nasıl tüketilmeli? İşte çemen otu tohumunun anne sütü ile ilişkisi...

ABONE OL
GİRİŞ 02.06.2019 09:01 GÜNCELLEME 17.09.2019 09:01 Anne/Çocuk
Anne sütünü arttıran bitki hangisi?
Anne sütünü arttıran bitki hangisi?

Jinekolojik problemlerin tedavisi için doğal çözüm olarak önerilen çemen otu tohumu, anne sütünü arttırmaya yardımcıdır. Emzirme dönemindeki bir annenin sütünün çoğalması için düzenli olarak 2 hafta boyunca çemen otu tohumu tüketmesi gerekir. Düzensiz tüketilmesiyle fayda görülemeyeceğini vurgulayan uzmanlar, çemen otu tohumunun herkeste aynı etkiyi oluşturmadığını da öne sürüyor.

ANNE SÜTÜNÜ ARTTIRAN EN FAYDALI BESİNLER İÇİN TIKLAYIN

çemen otu tohumu ile anne sütü arttırma

ÇEMEN OTU TOHUMU SÜTÜ NASIL ARTTIRIYOR?

Sağlık açısından da oldukça yararlı olan bu tohumun içindeki steroidal yapılar, süt üretimini destekliyor ve hormon sentezini arttırıyor. Hatta yapılan bazı araştırmalar, çemen otu tohumu tüketen bir annenin 3- 4 saatte bir emzirebilecek kadar bol sütün üretildiğini gösterilmişti.

Bunun dışında annenin yaşadığı ruhsal sorunlar süt kesilmesinde büyük rol oynarken çemen otu tohumunun da sakinleştirici etkisi ile süt üretimini olumlu etkilediği görülmüştür. Bebek için gerekli olan vitamin, mineral, kalsiyum ve demir çemen otu tohumunda da fazlasıyla bulunuyor.

ANNE SÜTÜNÜN İNANILMAZ YARARLARI İÇİN TIKLAYIN

anne sütünü arttırmanın yolları

SÜT ARTTIRMAK İÇİN ÇEMEN OTU TOHUMU NASIL KULLANILMALI?

2 hafta boyunca sabah ve akşam olmak üzere her gün 1 tatlı kaşığı kadar tüketilmesi önerilen tohum, isteğe bağlı çorbaya ya da bala katılabilir. Düzenli kullanım halinde sütünüzün arttığını görebilirsiniz.

HER ANNE ÇEMEN OTU TOHUMU TÜKETEBİLİR Mİ?

Kan şekerini düşürücü etkisiyle diyabet annelerin tüketimi şeker seviyesini daha fazla düşüreceğinden dolayı kullanılmaması gerekir. Ayrıca vücuttan dışarı atılan tüm sıvı şekillerinde (terleme ve idrar) kötü koku oluşabilir. Bu nedenle doktorunuza sormadan çemen otu tohumunu tüketmemenizi öneririz.

ETİKETLER

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR