Küçük evleri daha verimli kullanmanın yolları

Küçük evlerinizi daha verimli bir şekilde kullanmak için çeşitli dekorasyon stillerine yönelebilirsiniz. Ancak basit yöntemlerle bunu sağlamanız mümkün. Sizler için, küçük evlerinizi daha verimli kullanmanızı sağlayacak yolları paylaştık. İşte tüm bilmeniz gerekenler!

ABONE OL
GİRİŞ 14.04.2020 22:23 GÜNCELLEME 14.04.2020 22:24 Dekorasyon
Küçük evleri daha verimli kullanmanın yolları
Küçük evleri daha verimli kullanmanın yolları

Küçük evler, dekorasyon açısından kişileri en çok zorlayan yaşam alanlarıdır. Mobilyaların odalara sığmaması, alanların daralması, renklerin etkisiyle oluşan sıkışıklık ve daralma hissi, küçük evlerin yaşadığı en büyük sorunlardandır. Eğer dekorasyonu doğru şekilde gerçekleştirirseniz, küçük evlerinizde bu tarz sorunlar yaşamamış olursunuz. Peki küçük bir evi dekore ederken nasıl adımlar izlemeniz gerekir? Her şeyden önce, evinizin küçük olduğu gerçeğini asla unutmamalısınız. Seçeceğiniz mobilyaların evinizin büyüklüğüne uygun olması gerekir. Aynı zamanda bu sayede gereksiz eşyaları da odalarınıza doluşturmamış olur ve hareket alanınızı kısıtlamazsınız.

KÜÇÜK EVLERİ DAHA VERİMLİ KULLANMANIN YOLLARI

Kullandığınız mobilya ve eşyaları, kaba olmayan ve fonksiyonel modellerden seçin. Renk konusunda da koyu değil açık tonları tercih edin. Böylelikle alanlarda daralma olması engellenir. 

Dolap, konsol, vitrin gibi mobilyaları kullanmak yerine raf kullanmayı tercih edinin. Bu da size alandan kazandırır. Rafları hem salonunuzda hem de mutfaklarınızda kullanabilirsiniz. Mutfaklarınızda alandan kazandıracak bir diğer şey ise yemek masalarıdır. Duvara monteli veya açılır kapanır yemek masaları, tam da işinize yarayacaktır.

Renklerin etkisini her zaman aklınızda tutun. Daha ferah ve açık bir alan için açık tonlu renkleri kullanın. Bu renkler arasında beyaz, krem vb. tonlar bulunur. Bu renkler sayesinde, gün ışığını ortama daha fazla yaymayı sağlayabilirsiniz. Bu renkler dışında mavi ve gri gibi tonları da, farklılık kazandırmak için tercih edebilirsiniz.

Küçük evlerin dar görünmesini engellemek için yönelebileceğiniz alanlardan bir diğeri de duvarlardır. Duvarlar sayesinde farklılık oluşturabilmek için renklere yönelmeniz yeterli olacaktır. Odada bulunan aksesuar ve mobilyalara uygun olan renkleri tercih etmelisiniz.

Sadece boyalarla değil, belki demode gelecek fakat duvar kağıtlarıyla aynı etkiyi oluşturabilmeniz mümkün olacaktır.

ETİKETLER

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR