İştah açan besinler

Glisemik indeksi yüksek olan ve bu nedenle iştah açan besinler, kilo almanızı sağlayabilir. İşte kilo almamak için uzak durmanız gereken besinler...

ABONE OL
GİRİŞ 09.03.2018 07:36 GÜNCELLEME 10.03.2018 08:43 Diyet
İştah açan besinler
İştah açan besinler

Gün içerisinde, iştah açan besinler sayesinde almanız gerekenden fazla kalori almak, kilo almanıza ve hatta obeziteye bile neden olabilir. Besin değeri, karbonhidrat ve yağ oranı yüksek besinler iştahınızı açarak gün içerisinde fazladan kalori almanıza neden olur. Glisemik indeksi yüksek olan bu besinler sindirim sisteminin uyararak iştahınızın açılmasını sağlar. 

İşte iştah açan ve kilo aldıran besinler:

Kişniş

Maydanozgiller familyasının üyesi olan kişniş, mide suyunun salgılanmasını sağlayarak iştahın açılmasına neden olur. Ayrıca yağ açısından zengin olan kişniş, sindirim sistemi sorunlarını da giderir.

Mısır

Mısır potasyum deposudur ve yüksek miktarda karbonhidrat içerir. İçerisindeki doymamış yağlar ve glisemik etkisi sayesinde yemekten kısa süre sonra acıkmanıza neden olur.

Patates

Patates içerisinde potasyum, kalsiyum ve bol miktarda karbonhidrat bulunduran bir besindir. Özellikle kızarmış patates içerisindeki yağ sayesinde kısa süreli bir tokluk sağladığı için yemekten hemen sonra acıkmanızı sağlar.

Tuz

Tuz fazla tüketildiğinde iştahı açar ve vücutta ödem birikmesine neden olur. Ayrıca tuzlu besinler kan şekerinde dalgalanmalara sebep olarak, tatlı yeme isteğine neden olur.

ETİKETLER

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR