Lavrov'dan ABD'ye ağır Bağdadi göndermesi

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, DEAŞ'ın eski lideri Ebubekir el-Bağdadi'yle ilgili "ABD'nin bir buluşuydu" yorumunu yaptı.

ABONE OL
GİRİŞ 02.11.2019 07:04 GÜNCELLEME 02.11.2019 07:04 DÜNYA
Lavrov'dan ABD'ye ağır Bağdadi göndermesi
Lavrov'dan ABD'ye ağır Bağdadi göndermesi

Rus "Rossiya 24" kanalına konuşan Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, DEAŞ'ın eski lideri Bağdadi'nin ölümü ile ilgili açıklamalarda bulundu.

 

Bağdadi'nin ölümü konusunda ABD'den farklı bir değerlendirme yapan Lavrov, "Bağdadi, ABD'nin bir buluşuydu. Savunma Bakanlığımız Bağdadi hakkında bir açıklama yaptı. Bu konuda daha fazla bilgi istiyoruz. Ordumuz ilave bulgular üzerinde çalışıyor ve ABD'nin (Bağdadi'nin ölümüyle ilgili) söylediklerinin çoğunu halen teyit edemiyor" ifadelerini kullandı.

ABD'nin 2003 yılında Irak'ı işgal etmesinden sonra yaşananlara atıf yapan Lavrov, "DEAŞ, Irak'taki yasa dışı işgal, Irak devletinin çökmesi ve Amerikalıların hapishanelerdeki aşırılıkçıları serbest bırakmasının ardından yükseldi. Dolayısıyla Amerikalılar, doğumunu sağladıkları birini ortadan kaldırmış oldular, eğer gerçekten yaptılarsa" şeklinde konuştu.

 

ABD Başkanı Donald Trump, pazar günü düzenlediği basın toplantısında, Bağdadi'nin, Suriye'nin İdlib kentinde bulunduğu evin altındaki ucu kapalı tünellerden birine girdikten sonra üzerindeki intihar yeleğini patlatarak yanındaki 3 çocukla öldüğünü açıklamıştı.

KAYNAK : AA

ETİKETLER

YORUMLAR 6 TÜMÜ
 • A günay 8 ay önce Şikayet Et
  DEAŞI kurdu Güya deaş ile mücadele için bölgeye geldi sonra Kürdistan'a kurdurmak için PKK'ya YPGye destek verdi burada tek bir amaç vardı teröristlere devlet kurdurup Türkiye'nin başına bela etmek Türkiye'nin enerjisini burada harcamak Tabii ana Hedef İsrail'e hizmet
  Cevapla
 • zeki 8 ay önce Şikayet Et
  bravo lavrov...ABD kendsini çok zeki diğer ülkeleride aptal yerine koyan bir ülkedir.Halbuki kibir ile akıl bir arada bulunmaz.Kibirlide akıl olmaz.Bu arada selim bir akıl yani gerçek akılda imanı gerektirir
  Cevapla
 • mert 8 ay önce Şikayet Et
  aynende öyle BIn laden patentinin aynisi
  Cevapla
 • murad 8 ay önce Şikayet Et
  Abd nin icadı ve senaryosudur buluşu değil
  Cevapla
 • esven 8 ay önce Şikayet Et
  Türkiye ve Rusya artık gözünü açmalı ileriye dönük küçük hesapları bir kenara atarak Ortadoğu kapılarını batıya kapatmalı Her ikisininde buna gücü yeter
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR