ABD'nin Irak'taki üssüne füze saldırısı

ABD askerlerinin bulunduğu Musul'un güneyindeki Kayyara Askeri Hava Üssü'ne 17 adet katyuşa füzesi atıldı.

ABONE OL
GİRİŞ 08.11.2019 22:13 GÜNCELLEME 08.11.2019 22:19 DÜNYA
ABD'nin Irak'taki üssüne füze saldırısı
ABD'nin Irak'taki üssüne füze saldırısı

Irak Savunma Bakanlığı, ABD askerlerinin konuşlandığı Musul'daki Kayyara Askeri Hava Üssü'ne 17 füzeyle saldırı düzenlendiğini duyurdu. 

 

 

Bakanlığa bağlı Medya Güvenlik Ağından yapılan yazılı açıklama, Musul'un güneyindeki Kayyara Askeri Hava Üssü'ne 17 adet katyuşa füzesi atıldığı, saldırının can kaybına yol açmadığı belirtildi.  

Açıklamada ayrıca saldırıyı gerçekleştiren teröristlerin yakalanması için güvenlik güçlerinin bölgede operasyon başlattığı kaydedildi. 

 

 

Musul'un güneyinde ve kent merkezine 70 kilometre mesafede yer alan askeri hava üssü, terör örgütü DEAŞ'tan alındığı 2016'dan bu yana ABD askerlerince kullanılıyor.  

Amerikan askerleri, Musul'u DEAŞ'tan kurtarma operasyonu kapsamında, söz konusu hava üssünde Irak güvenlik güçlerine danışmanlık hizmeti veriyordu.  

Terör örgütü DEAŞ'ın Temmuz 2017'de Musul'dan büyük oranda temizlenmesine rağmen, örgüt unsurları özellikle kentin kırsal bölgelerinde konuşlanmaya devam ederek zaman zaman saldırılar düzenliyor. 

KAYNAK : AA

ETİKETLER

YORUMLAR 19 TÜMÜ
 • Safya HARMAN 6 ay önce Şikayet Et
  En basit ifade ile , ABD üssüne ABD askerlerinin yaralamayan füzeler atılır, bu durum ABD için DEAŞ terörünün bitmediğinin kanıtı sayılır, doğal olarak bölgedeki asker sayısını artırmak zorunda oldukları, ABD'yi ve tüm insanlığı korumaları gerektiği yönünde açıklama yapılır, sonrasında petrol kuyularını kontrol altına aldıkları, demografik yapıyı değiştirdikleri, terörü amaçlarına hizmet etmek için oluşturduklar anlaşılır.
  Cevapla
 • s400 6 ay önce Şikayet Et
  Ne hikmetse bunlara ve israile atilan füzeler hicbir can kaybina neden olmuyor. ama neden olmuyor?
  Cevapla
 • E.A 6 ay önce Şikayet Et
  Amerika, kurdurduğu terör örgütleri sayesinde Ortadoğuya yerleşti. Ortadoğudaki terör örgütlerinin hiçbirisi Amerika'ya düşman değildir. Zaten terör örgütlerinin kurucu lider kadrosuna öldürüldü süsü verilerek yeni bir yüz ve kimlik ile yaşamlarını devam ettirme imkanı veriliyor. Bu teröristlerden sadece Usame Bin Laden ölmüştür. O da Amerika'nın operasyonu ile ölmemiştir, kanser hastalığına yakalanarak ölmüştür. Çünkü Usame Bin Ladenin kansere yenik düşerek hayatını kaybettiğini söyleyen ve gören ciddi görgü tanıkları var.
  Cevapla
 • isimsiz 6 ay önce Şikayet Et
  it sürüsü yine bir oyun kurma çabasında
  Cevapla
 • kayserili 6 ay önce Şikayet Et
  isidlileri kulanmaliyiz ve amerikaya karsi gerila savasi baslatilmali
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR