Erdoğan'ın restine Kremlin'den cevap! Rusya en kötü senaryoyu açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "İdlib'e operasyon an meselesi" çıkışına Rusya'dan cevap geldi. Kremlin'den yapılan açıklamada, "Suriye Ordusuna karşı bir Türk askeri operasyonu olabilecek en kötü senaryodur. Ankara ile temaslarımızı sürdürmeyi planlıyoruz" denildi. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov da, Türkiye ile Suriye konusunda yapılan görüşmelerde anlaşmaya varılamadığını açıkladı.

ABONE OL
GİRİŞ 19.02.2020 16:56 GÜNCELLEME 20.02.2020 11:16 DÜNYA
Erdoğan'ın restine Kremlin'den cevap! Rusya en kötü senaryoyu açıkladı
Erdoğan'ın restine Kremlin'den cevap! Rusya en kötü senaryoyu açıkladı

AK Parti'nin TBMM Grup Toplantısı'nda konuşan AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "İdlib harekatı artık bir an meselesidir. Ülkemizin kararlılığını anlamayan rejime ve onu cesaretlendirenlere İdlib'i bırakmayacağız" ifadelerini kullandı.

 

Erdoğan'ın sözlerine kısa bir süre sonra Moskova'dan cevap geldi.

 

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov tarafından yapılan açıklamada, "Suriye ordusuna karşı bir Türk askeri operasyonu olabilecek en kötü senaryodur. Ankara ile temaslarımızı sürdürmeyi planlıyoruz" denildi.

BİR AÇIKLAMA DA RUS DIŞİŞLERİ'NDEN

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov da, Türkiye ile Suriye konusu üzerine Moskova'da yapılan görüşmelerde anlaşmaya varılamadığını açıkladı.

"Türkiye ile İdlib konusunda her düzeyde çalışmaya hazırız, buna üst düzey de dahil" diyen Lavrov, Rus lider Putin ile Erdoğan arasında bir görüşme hazırlığına dair bilgi olmadığını da ifade etti.

KAYNAK : Haber7

ETİKETLER

YORUMLAR 138 TÜMÜ
 • konyalı 11 ay önce Şikayet Et
  bende gerekirse askere cagirsinlar icarak giderim ya istiklal ya hürrüyet ya şehadet
  Cevapla
 • Şahin 11 ay önce Şikayet Et
  Yola devam reis gerekirse bir daha denize gõmeriz onlari
  Cevapla
 • Sakir. 11 ay önce Şikayet Et
  Esed 4 millyon gömdü türkiyeye Putin kalan katil ceteleride mayısta türkiyeye postalıyacak, Süleyman Sah türbesi nerde yerini bilen varmı
  Cevapla
 • Adam 11 ay önce Şikayet Et
  Ya İstiklâl Ya İstiklal..... "Hangi çılgın zincir vuracakmış bana şaşarım Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner aşarım..."
  Cevapla
 • Daaaarrrrt 11 ay önce Şikayet Et
  Haklıyız hemen vurmaya devam,dan dan dan.
  Cevapla
 • belde 11 ay önce Şikayet Et
  ülkeler arasında ebedi dostluk yok, ülke menfaatleri var. bizler bunu son yirmi yılda farkettik. ondan öncesi karanlık. ya BATI bloğundasın ya da değilsin. Doğulu olmak suç gibi görülmekteydi. lakin medeniyet doğudan, güneş doğudan doğuyor. lakin Batı battığından can çekişiyor. Tüm bu son saldırılar bundan.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR