Erdoğan duyurdu: Harekat an meselesi!

Partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuşan AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "İdlib harekatı artık bir an meselesidir. Ülkemizin kararlılığını anlamayan rejime ve onu cesaretlendirenlere İdlib'i bırakmayacağız" dedi.

ABONE OL
GİRİŞ 19.02.2020 12:31 GÜNCELLEME 19.02.2020 13:16 SİYASET
Erdoğan duyurdu: Harekat an meselesi!
Erdoğan duyurdu: Harekat an meselesi!

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda İdlib meselesi ve Moksova'da Rus heyetlerle yapılan görüşmelere de değindi.

 

Erdoğan şunları söyledi:

Sadece sınır güvenliğimiz değil, aynı zamanda 83 milyon vatandaşımızın her birinin evinde huzurla uyuyabilmesi bakımından kritik öneme sahip Suriye’de, gerçekten destansı bir mücadele yürütüyoruz. Harekât bölgelerimize yönelik tacizlere en sert şekilde cevap veriyoruz.Şayet bu bölgelerde muhatap ülkeler Türkiye’nin güvenlik kaygılarını karşılayamazsa, kendi başımızın çaresine bakmak zorunda kalacağımızı her fırsatta açıkça söylüyoruz.

İDLİB HAREKATI AN MESELESİDİR

İdlib’de, rejimin saldırganlığını sona erdirip Soçi Muhtırası sınırlarına çekilmesi için son günlere giriyoruz. Artık son ikazlarımızı yapıyoruz. Gerek ülkemizde, gerek Rusya’da, gerekse sahada yapılan görüşmelerde şu ana kadar maalesef arzu ettiğimiz neticeye ulaşamadık. Her ne kadar görüşmeler devam edecek olsa da masada bizim istediğimiz yerin çok uzağında olunduğu bir gerçektir. Türkiye, İdlib konusunda kendi harekât planlarını uygulamak üzere her türlü hazırlığını yapmıştır. Her operasyonda olduğu gibi, bu konuda da "Bir gece ansızın gelebiliriz" diyoruz. Daha açık bir ifadeyle, İdlib harekâtı artık bir an meselesidir.

NE PAHASINA OLURSA OLSUN...

 

 

Ülkemizin bu konudaki kararlılığını hala anlamamış olan rejime ve onu cesaretlendirenlere İdlib’i bırakmayacağız. Bu bölgedeki gelişmelerin ülkemizin üzerine getireceği yükü göz göre göre omuzlamaya asla niyetimiz yoktur. Ne pahasına olursa olsun, İdlib’i, hem Türkiye, hem de bölge halkı açısından güvenli bir yer haline dönüştürmekte kararlıyız.

Şayet uluslararası toplumun da dahil olduğu görüşmelerden adil bir anlaşma çıkmazsa ki şu anda Trablus'un meşru yönetimi masadan çekilmiştir ki olumlu bir karardır, haklı bir karardır, isabetli bir karardır. Çünkü tezgah farklı dolaşıyor. Farklı yöne doğru gidiyor. Meşru Trablus yönetimini ülkenin tamamında hakimiyet kurması için destekleyeceğiz.

ETİKETLER

YORUMLAR 41 TÜMÜ
 • Aucar 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah yar ve yardımcımız olsun. Bu mübarek aylarda İslam ordusunu muzaffer eyle Allah’ım.
  Cevapla
 • Fikir 1 yıl önce Şikayet Et
  Sefere cikarken mide bulandirmak gibi oluyor. Rasulullahın Kafirle savastığını biliyorum, lakin münafik larla da savastımı? Onlar bukalemon gibi bize sizdenim der sonra kafire gider aslında sizdenim der (Bakara suresinin 2.sayfasında kafir 2 ayetle tarif ediliyor; yalancılar ise 10 ayetten fazla ile tarif ediliyor). Dua edelim salih amel isleyebilmek icin.
  Cevapla
 • Yalnız kurt 1 yıl önce Şikayet Et
  Yarrabbi ülkemizi ve peygamberimizin duasına mazhar olan şanlı ordumuzu muzaffer eylesin amin
  Cevapla
 • Egeliden 1 yıl önce Şikayet Et
  Haydi Reis,Emirlerini bekliyoruz.İdlibin her noktası bizim füzelerimizin fırtına obüslerimizin menzili içindedir.Rusya var-mış..Rusya bizimle çatışmayı asla göze a-l-a-m-a-z.. Nokta..
  Cevapla
 • Aska 1 yıl önce Şikayet Et
  Yavuz Sultan Selim gibisin reis
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR