Katar İsrail'e resti çekti!

Katar Dışişleri Bakan Yardımcısı Lulva el-Hater, Bahreyn, BAE ve İsrail arasındaki ilişkileri normalleştirme anlaşmasın çerçevesindeki görüşmelere katılmayacağını açıkladı.

ABONE OL
GİRİŞ 15.09.2020 18:15 GÜNCELLEME 15.09.2020 18:15 DÜNYA
Katar İsrail'e resti çekti!
Katar İsrail'e resti çekti!

Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) ABD'nin gözetiminde İsrail ile diplomatik ilişkiler kurulması anlaşmaya varılan normalleşme adımına Katar'dan tepki geldi. Katar Dışişleri Bakan Yardımcısı Lulva el-Hater, Katar'ın,  Filistinlilerle ihtilaf çözülene kadar İsrail ile diplomatik ilişkiler kurarak normalleşme görüşmelerine katılmayacağını söyledi.

"NORMALLEŞME ÇÖZÜM OLAMAZ"

Katar Dışişleri Bakan Yardımcısı Lulva el-Hater konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Normalleşmenin bu çatışmanın özü olduğunu düşünmüyoruz ve bu nedenle çözüm olamaz. Bu çatışmanın özü, ‘ülkesi olmadan, işgal altında yaşayan bir halk olarak Filistinlilerin içinde yaşadığı zor şartlarla ilgilidir” ifadelerini kullandı.

Ayrıca el-Hater, bölgedeki devletler tarafından ülkesine yönelik üç yıllık boykotu sona erdirme yönünde yakında ilerleme kaydedilebileceğini de belirtti.

 

 

ETİKETLER

YORUMLAR 55 TÜMÜ
 • Ali 4 gün önce Şikayet Et
  Helal olsun Katara
  Cevapla
 • kılıç 5 gün önce Şikayet Et
  yiğit her yerde yiğittir.
  Cevapla
 • bekir 5 gün önce Şikayet Et
  Arap yarımadasında Allah a kulluk eden müslümanlar da yaşar paraya dolara altın a petrole güce silaha şöhret e nam a tapan müşrikler de. Ikincisi ebu cehil ebu leheb soyundandır. Allah a inanır ama şeytan a tapar
  Cevapla
 • Akşemseddin 5 gün önce Şikayet Et
  İhanet eden müslüman ülkeler çok büyük pişmanlik ve hüsran göreceklerdir,sürüden ayrilani bizde kurt kapar,allah biran önce akil versin diyelim.
  Cevapla
 • Oflu 61 5 gün önce Şikayet Et
  ALLAH sizlerden razı olsun. ALLAH sizleri her türlü beladan, musibetten muhafaza eylesin. İslam dünyasına da akıl, fikir, dirayet versin...
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR