Türkiye'den Libya'da yeni hamle! Libya Savunma Bakanı açıkladı

Libya Savunma Bakanı Salahaddin en-Nemruş, Türkiye'yle birlikte orduyu yeniden inşa ve geliştirmeye yönelik programları uygulamaya başladıklarını duyurdu.

ABONE OL
GİRİŞ 21.09.2020 00:50 GÜNCELLEME 21.09.2020 00:55 DÜNYA
Türkiye'den Libya'da yeni hamle! Libya Savunma Bakanı açıkladı
Türkiye'den Libya'da yeni hamle! Libya Savunma Bakanı açıkladı

Nemruş, Facebook hesabından yaptığı açıklamada, Savunma Bakanlığı'nın Libya'daki meşru hükümeti destekleyen Türk tarafı ile görüştüğünü ve görüşmelerin devam ettiğini belirterek, şunları kaydetti:

 

"Türk tarafıyla birlikte, silahlı kuvvetleri inşa ve yeniden yapılandırma, hava savunması, donanma, terörle mücadele ve özel kuvvetleri geliştirme programlarını uygulamaya başladık." 

ULUSLARARASI STANDARTLARA GÖRE BİR ORDU KURULACAK

 

Bu bağlamda ilk eğitim merkezinin başkent Trablus'un batısında hazırlandığını aktaran Nemruş, önceliğin uluslararası standartlara göre bir ordunun kurulması olacağını ifade etti.

"TÜRK VE KATAR SAVUNMA BAKANLARIYLA ANLAŞTIK"

Libya Savunma Bakanı Nemruş, 17 Ağustos'ta yaptığı açıklamada, eğitim ve danışma alanlarında askeri kurumlar inşa edilmesi için Libya'yı desteklemeleri konusunda Türk ve Katar Savunma bakanlarıyla anlaştıklarını duyurmuştu.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile Katar Savunma Bakanı Halid bin Muhammed el-Atiyye'nin Libya temaslarına değinen Nemruş, "Akar ve Atiyye ile eğitim ve danışma alanlarında askeri kurumlar inşa edilmesi için Libya'ya destek vermeleri konusunda anlaştık." demişti.

KAYNAK : AA

ETİKETLER

YORUMLAR 9 TÜMÜ
 • Hakkı Sakin 1 ay önce Şikayet Et
  Libya kilit ülkelerden biri... İsrail elini Libyalı siyasilerin üstünden çekmek istemeyecektir... Rabbim bize birlik nasip etsin... BAE ye de yazıklar olsun... Mısır silkelenip bir ayağa kalksa, gerisi daha kolay olur sanki...
  Cevapla
 • sait dbakır 1 ay önce Şikayet Et
  haydi hayirlisiyla
  Cevapla
 • nimet 1 ay önce Şikayet Et
  İsrail abd ve uşakları Libya daki idarecileri de satın alabilir. Buna çok dikkat edilmeli.. Yanlız bırakılmamalılar..
  Cevapla
 • belde 1 ay önce Şikayet Et
  Libya Sarrac istifası iyi araştırmalı. bu adamı tehdit mi ediyorlar. şüpheli durum. Türkiyenin elini boşa çıkarmak istiyorlar. bu ülke kimle hareket etse batı emyaryelist, abd, ab tam tersi diktatörleri destekliyor. bu topyekün savaş demek bence. batıda şu an sadece İtalya, bulgaristan, romanya ve biraz da Almanya şüphede. diğerleri aleyhimize işliyor. bize yakın duranları harekete geçirmek gerek. Akdenizi bu emparyelis ve Siyonistlere teslim etmeyeceğiz
  Cevapla
 • İslamınçocukları 1 ay önce Şikayet Et
  bir olalım diri olalım
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR