Ve bayrak dikildi! Ermenistan'a ait S-300 ve Su-25'ler imha edildi

Ermenistan ordusu Azerbaycan'ın Gence ve Mingeçevir kentlerindeki sivil yerleşim alanlarına füze saldırısı gerçekleştirmişti. Azerbaycan, alçak saldırıya gece başlattığı operasyonlarla çok sert karşılık verdi. Ermenistan'a ait Su-25 savaş uçağı düşürüldü. Ermenistan'a ait S-300 hava savunma sistemi yerle bir edildi.

ABONE OL
GİRİŞ 17.10.2020 12:38 GÜNCELLEME 17.10.2020 17:35 DÜNYA
Ve bayrak dikildi! Ermenistan'a ait S-300 ve Su-25'ler imha edildi
Ve bayrak dikildi! Ermenistan'a ait S-300 ve Su-25'ler imha edildi

Azerbaycan, Ermenistan'ın sivilleri hedef alan 'terörist' saldırılarına çok sert şekilde karşılık verdi. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, ulusa sesleniş konuşması yaparak Fuzuli şehrinin işgalden kurtarıldığını duyurdu. Gelen son dakika bilgisine göre Ermenistan'a ait Su-25 savaş uçağı düşürüldü.

 

İşte Azerbayan-Ermenistan cephe hattında yaşanan son gelişmeler....

SU-25 SAVAŞ UÇAĞI DÜŞÜRÜLDÜ

 

Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, bugün yerel saatle 11.11'de Cebrail ili yönünde Ermenistan ordusuna ait Su-25 savaş uçağının Azerbaycan askerlerine havadan saldırı girişiminde bulunduğu belirtildi.

Açıklamada, uçağın Azerbaycan hava savunma güçlerince vurularak düşürüldüğü kaydedildi.

 

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Ermenistan'a ait S-300 uçaksavar füze sisteminin imha edilme görüntülerini yayınladı. 

FUZULİ'DE AZERBAYCAN BAYRAĞI DALGALANMAYA BAŞLADI

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev Ermenistan'ın dün geceki saldırısı sonrası ulusa sesleniş konuşması yaptı ve " Bu namert hareketler Azerbaycan halkının iradesini kıramayacak. Biz hiçbir zaman sivillere saldırmayacağız. Ermenistan'a savaş meydanında cevap vereceğiz" dedi. Aliyev ayrıca Fuzuli şehrinin Ermeni işgalinden kurtarıldığını açıkladı.

HACIYEV: GENCE'YE GİDİYORUZ

Hacıyev, "Yabancı ülkelerin diplomatları ve askeri ateşelerle birlikte Gence'ye gidiyoruz" dedi.

Hacıyev, "Uluslararası toplum, Ermenistan'ın sivillere karşı barbarca eylemlerini görmeli. Ermenistan sorumluluğundan kaçamayacak" ifadelerini kullandı. 

ERMENİSTAN' BÖYLE VURULDU

Ermenistan ordusu Azerbaycan'ın Gence ve Mingeçevir kentlerine füze saldırısı gerçekleştirdi. Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Haciyev, Ermenistan'ın Gence'ye düzenlediği füze saldırısında ölen sivillerin sayısının 12'ye yükseldiğini 40 yaralı olduğunu bildirdi. Ermenistan ordusunun Mingeçevir kentine attığı füzelerin Azerbaycan hava savunma güçlerince imha edildiği bildirildi.

ETİKETLER

YORUMLAR 101 TÜMÜ
 • Üretelim 4 gün önce Şikayet Et
  Allah razı olsun savunma sanayimiz için yerli milli üretenlerimizden, düşmana büyük zayiatlar veren tahrip gücü çok etkili mühimmatlar da üretelim.
  Cevapla
 • Hyr 4 gün önce Şikayet Et
  Ateşkes dedikleri zaman hayır diyeceksin. Ateşkes böyle istenmez. Ateşkes isteyen Karabağ'ı teslim eder. Biz kendi topraklarımıza giriyoruz diyeceksin.
  Cevapla
 • Hakkarili Nesrin 4 gün önce Şikayet Et
  Bebek katili terör devleti ermenistan ve çocuk katili ermeni terör örgütü pkk rusya ve fransanin verdigi silahlarla Azerbaycan da katliam yapmaktadır
  Cevapla
 • k-keskin 4 gün önce Şikayet Et
  esas zafer karabağ alındığında olacak
  Cevapla
 • Abdullah64 4 gün önce Şikayet Et
  Ermeniler gelecek yardım için ateşkes yapıyor. Masada kaybetme...
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR