Azerbaycan duyurdu! Hayk Stepanyan öldürüldü

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, ateşkesi ikinci kez ihlal eden Ermenistan’ın saldırılarına karşı, Ağdara-Ağdam ve Fizuli-Hadrut-Cebrayil istikametinde ve Araz Nehri boyunca operasyonların devam ettiğini açıkladı.

ABONE OL
GİRİŞ 19.10.2020 08:08 GÜNCELLEME 19.10.2020 08:31 DÜNYA
Azerbaycan duyurdu! Hayk Stepanyan öldürüldü
Azerbaycan duyurdu! Hayk Stepanyan öldürüldü

Azerbaycan Ordusu'nun yürüttüğü askeri operasyonlar sonucunda, 2 adet T-72 tankı, 2 adet BM-21 Grad YARS tipi, 1 adet D-30 tipi ve 1 adet D-20 tipi obüs topu ve 11 askeri araç cephenin farklı bölgelerinde imha edildi.

 

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Azerbaycan ordusunun operasyonları sonucunda çatışma bölgelerinde mevkilerini kaybeden Ermenistan Silahlı Kuvvetleri 1’inci Motorlu Tüfek Alayı’nın tabur komutanı emriyle geri çekildiğini belirtti. Alayın çatışma bölgesinde bulunan 63’üncü tank taburunun kurmay başkanının çatışmalarda öldüğü, 1’inci tabur komutanı ile yardımcısı Gevorg Makaryan’ın ise yaralandığı açıklandı.

TABUR KOMUTAN YARDIMCISI BİNBAŞI HAYK STEPANYAN ÖLDÜ

 

Bakanlık, Azerbaycan ordusunun Ermenistan 5’inci Muhrip Alayı savunma alanında aralarında tabur komutan yardımcısı Binbaşı Hayk Stepanyan’ın olduğu tabur askerlerinin imha edildiğini ve kalan askeri personelin savaş mevzilerini terk ettiğini belirtti. Bakanlığın açıklamasında, Ermenistan'a göç etmek isteyen 55 yaş altı askerlerin ve gönüllülerin işgal altındaki Azerbaycan topraklarından kaçmasını önlemek için yollara komuta merkezleri kurulduğu ifade edildi.

KAYNAK : DHA

ETİKETLER

YORUMLAR 11 TÜMÜ
 • kosovali 6 ay önce Şikayet Et
  hayk-o cepkin dinlemeye devam
  Cevapla
 • Tuğlu... 6 ay önce Şikayet Et
  Zalimler için yaşasın cehennem...
  Cevapla
 • Nurettin Cemal 6 ay önce Şikayet Et
  İti kovar gibi Ermenistanın terörist askerlerini kovalıyor Şanlı ve Kahraman Azerbaycan Ordusu! Zafer Azerbaycanındır!
  Cevapla
 • vatandaş 6 ay önce Şikayet Et
  Geberdi defoldu cehenneme
  Cevapla
 • fırat23 6 ay önce Şikayet Et
  ateşi ve azabı bol olsun.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR