Şuşa zaferinin ardından Dağlık Karabağ'ın sözde lideri hezimeti itiraf etti

Azerbaycan ordusu tarih yazmaya devam ediyor. Dağlık Karabağ'ın kalbi olarak nitelendirilen Şuşa şehrini 28 yıl sonra işgalden kurtarırken, Arayik Harutyunyan'dan itiraf gibi bir paylaşım geldi. Dağlık Karabağ sözde lideri paylaşımında, "Bugün hayatımın en zor sabahını geçirdim. Bir ölüm kalım savaşı veriyoruz" dedi.

ABONE OL
GİRİŞ 08.11.2020 18:44 GÜNCELLEME 08.11.2020 18:44 DÜNYA
Şuşa zaferinin ardından Dağlık Karabağ'ın sözde lideri hezimeti itiraf etti
Şuşa zaferinin ardından Dağlık Karabağ'ın sözde lideri hezimeti itiraf etti

Azerbaycan ordusu, yaklaşık 30 yıldır işgal altında bulunan topraklarını kurtarmak amacıyla 27 Eylül'de başlattığı operasyonda ilerleyişini sürdürüyor.

 

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Karabağ'ın kalbi olarak adlandırılan Şuşa kentinin Ermenistan işgalinden kurtarıldığı müjdesini verdi. Aliyev, "28 yıl sonra kurtarılan Şuşa'da ezan sesi duyulacak" dedi.

"BUGÜN HAYATIMIN EN ZOR SABAHINI GEÇİRDİM"

Şuşa'nın işgalden kurtarılmasının ardından ise sözde Dağlık Karabağ lideri Arayik Harutyunyan'dan itiraf gibi bir paylaşım geldi. Harutyunyan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Bugün hayatımın en zor sabahını geçirdim. Bir ölüm kalım savaşı veriyoruz." ifadelerini kullandı.
 

ETİKETLER

YORUMLAR 98 TÜMÜ
 • Harun 2 ay önce Şikayet Et
  Ne oldu suriyeden topladiginiz pkk li eniklerinizdemi kurtaramadi sizi o ellerinde ermeni bayraklariyla poz veren alcaklari bulup ermenistana surmek sart
  Cevapla
 • Benden söylemesi 2 ay önce Şikayet Et
  Dikkat edinde, daha fazla ileri giderseniz, kendi yurdunuzdan da olmayin. Biraz daha böbürlenirseniz anca gidersiniz, sizi Ruslar da, Amerikalilar da, Avrupalilar da kurtaramazlar.
  Cevapla
 • Manisalı 2 ay önce Şikayet Et
  Bu daha iyi günleriniz.beter olursunuz inşallah.
  Cevapla
 • serdar 2 ay önce Şikayet Et
  Azralinizi bekliyorsunuz kaçacaksan oynamayalım
  Cevapla
 • Mehmet 2 ay önce Şikayet Et
  Ermenistan haritadan silinmesi Müslüman Türk yurdu olmalı
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR