Abe suikastı hayatını değiştirdi: Müslüman oldu

Eski Japonya Başbakanı Şinzo Abe suikastında; kült dinlerin etkisinin olduğunun ortaya çıkmasının ardından semavi dinleri araştıran Japon Bilişim Mühendisi Mamoru Hirose, "Hayat görüşüme en uygun dinin İslam olduğunu anladım" dedi.

ABONE OL
GİRİŞ 28.08.2022 15:10 GÜNCELLEME 28.08.2022 17:28 DÜNYA
Abe suikastı hayatını değiştirdi: Müslüman oldu
Abe suikastı hayatını değiştirdi: Müslüman oldu

Daha önce bir dini eğilimi olmayan, ancak dinler tarihine büyük ilgisi olduğunu belirten Japon Bilişim Mühendisi Mamoru Hirose, Abe suikastının ardından adı cinayetle birlikte anılan kült dinler hakkında araştırma yapmaya başladı. Kült dinlere dair kafasında birçok soru işareti oluşan Hirose, ilgisini semavi dinlere yoğunlaştırdı. Araştırmalarının ardından kendisine en uygun dinin İslam olduğu sonucuna varan 34 yaşındaki Hirose, Tokyo Camisi ve Diyanet Türk Kültür Merkezi Başkanı Muhammed Raşit Alas'ın rehberliğinde Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu. Kendisine Kur'an-ı Kerim ve İslam dini ile bilgilendirici yayınlar da hediye edilen Hirose, neden İslam dinini seçtiği şeklindeki soruya, "Şinzo Abe suikastında kült dinlerin etkisinin ortaya çıkmasının ardından, dinleri araştırmaya başladım. Hristiyanlık ve İslam da dahil tüm dinleri inceledim. Kuralları ve ilkeleri itibariyle İslam'ın benim yaşam tarzıma en uygun din olduğunu fark ettim ve Müslüman olmaya karar verdim" yanıtını verdi.

"İSLAM'A İLGİ ARTIYOR"

Diyanet İşleri Başkanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanı Fatih Mehmet Karaca, Japonların Tokyo Camii'ne yoğun ilgi gösterdiğini belirterek, Japonların İslam dinine karşı ön yargısız bir şekilde yaklaşmalarından mutluluk duyduklarını ifade etti. Karaca, "Japonlar İslam'ı araştırıyorlar ve bu kendiliğinden gerçekleşen bir döngü. İslamiyet Japonya'da ciddi anlamda ilgi görmüş durumda. Burada İslam'ı en güzel şekilde temsil etmeye çalışan Müslüman kardeşlerimize, buradaki örnekliklerinden, tebliğlerinden, irşatlarından dolayı teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Tokyo Camisi ve Diyanet Türk Kültür Merkezi Başkanı Muhammed Raşit Alas da, her ay 12-13 Japon vatandaşının İslam'ı seçtiğini belirterek, sayının giderek arttığını dile getirdi. Alas, Abe suikastı sonrasında kült dinlerin kendisini tatmin etmediğini ve gerçeği aradığı için İslam'ı seçtiğini belirten Japon Mühendis Hirose'nin hikayesinin kendilerini çok etkilediği sözlerine ekledi.

ABE SUİKAST SONUCU YAŞAMINI YİTİRDİ

Eski Japonya Başbakanı Şinzo Abe, seçim konuşması yaptığı sırada silahlı saldırıya uğrayarak yaşamını yitirmiş, Abe'nin katil zanlısı ise annesinin iflasından sorumlu tuttuğu bir dini gruba yakın olduğuna inanması nedeniyle Abe'yi hedef seçtiğini itiraf etmişti.

KAYNAK : İHA
Erkan Talu Haber7.com - Dış Haberler Editörü
Haber 7 - Erkan Talu
YORUMLAR 31 TÜMÜ
 • Ömer Hüseyinoğlu 3 ay önce Şikayet Et
  Allah(c.c) mübarek etsin.Ne mutlu o kardeşimize
  Cevapla
 • ne mutlu 3 ay önce Şikayet Et
  müslümanim diyene, islami gören arastiran buluyor
  Cevapla
 • Misafir 3 ay önce Şikayet Et
  Biz biz olsak islamı yaşasak mesele kalmayacak . Hidayetini tebrik ediyorım inşallah çoğalır .
  Cevapla
 • ATATÜRKCÜ 3 ay önce Şikayet Et
  bu nasil oluyor adam hapiste deyilmi camiye nasil gitti
  Cevapla
 • yerlioğlu 3 ay önce Şikayet Et
  müslüman olan başka bir japon
  Cevapla
 • Maçkalı 3 ay önce Şikayet Et
  Cinayeti işleyen kişi bu arkadaş değil :)
  Cevapla
 • Selim 3 ay önce Şikayet Et
  Şimdi bu insan Müslümanlığı seçti ve Müslümanlığın gereği olarak namaz kılacak. Ya bizim müslümanlar? Adımız müslüman gerisi yok...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR