Bilim insanları duyurdu! Bor'la ilgili yeni keşif

Northern Illinois Üniversitesinden Prof. Dr. Narayan Hosmane, "Japonya'daki ortaklarımızla beyin kanseri olan hastalarda bunu denedik. Bor elementiyle kanser tedavisinde çok güzel sonuçlar aldık, 18 ay içinde kanser tamamen ölüyor" açıklamasında bulundu

ABONE OL
GİRİŞ 30.06.2019 13:34 GÜNCELLEME 01.07.2019 14:34 EKONOMİ
Bilim insanları duyurdu! Bor'la ilgili yeni keşif
Bilim insanları duyurdu! Bor'la ilgili yeni keşif

ABD'nin Northern Illinois Üniversitesinden Prof. Dr. Narayan Hosmane, "Boron nötron yakalama terapisi" yöntemi ile kanser tedavisinin başarılı sonuçlar verdiğini belirterek, "Japonya'daki ortaklarımızla beyin kanseri olan hastalarda bunu denedik. Bor elementiyle kanser tedavisinde çok güzel sonuçlar aldık. 18 ay içinde kanser tamamen ölüyor. Eğer tamamen öldürüldüyse kanserin yenileme şansı da yok" dedi.

 

 

"BOR ELEMENTİ İLE KANSER TEDAVİSİNDE ÖNEMLİ MESAFE KATEDİLDİ"

Hosmane, Hitit Üniversitesinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen 7. Anorganik Kimya Kongresi için geldiği Çorum'da yaptığı açıklamada, bor elementi ile kanser tedavisinde önemli mesafe katedildiğini söyledi.

 

 

Bor elementinin sağlık alanında nasıl kullanılabileceğine dair uzun yıllardır araştırma yaptığını belirten Hosmane, dünyanın farklı bölgelerindeki ortaklarıyla yürüttükleri çalışmalar neticesinde bor ile kanserli hücreleri yok etmeyi başardıklarını aktardı.

DÜNYADAKİ BOR REZERVİNİN YÜZDE 75'İ TÜRKİYE'DE

Hosmane, dünyadaki bor rezervinin yüzde 75'inin Türkiye'de, kalanının ise ABD sınırları içerisinde yer aldığının altını çizdi.

Pek çok alanda kullanılan borun son yıllarda sağlık alanında da önemli bir elemente dönüştüğünü vurgulayan Hosmane, şöyle devam etti: "Borun, boron 10 ve boron 11 olarak iki izotopu var. Birinde 10, diğerinde 11 nötron var. 10 nötronu olan, bir nötron almaya çalışırsa patlayabilir. Patladığında alfa partikülleri yayıyor. Bu partiküller de 2,79 mega elektron voltluk enerjiye sahip. Bu enerji herhangi bir hücreyi öldürebilecek güçte. Eğer bu bor elementi kanser hücresine girerse onu, sağlıklı hücreye girerse bu hücreyi öldürür. Kimyacılar olarak bizim görevimiz, onu kanser hücresine yönlendirmek. Aksi takdirde zararı olacaktır."

"100 YIL YAŞAYAN BİR İNSANIN KEMİKLERİNİ GÜÇLENDİRMEK İÇİN 24 GRAM BORA İHTİYAÇ DUYULUYOR"

Hosmane, 100 yıl yaşayan bir insanın kemiklerini güçlendirmek için sadece 24 gram bora ihtiyaç duyulduğunu dile getirerek, "Bunun haricinde insan vücudunun bora ihtiyacı yok. Bu nedenle boru vücuda gönderdiğimizde sağlıklı hücreler bunu 24 saat içinde vücuttan atıyor ancak kanser hücresinin seveceği şekilde biyomoleküllere bağlarsanız, hücre bu biyomoleküllerde bor olduğunun farkına varamıyor ve içine alıyor. Dolayısıyla şeker ya da organik asitler gibi biyomoleküllere bağlayıp kanser hücresinin içine soktuğumuzda fark edilmediği için saatlerce içerisinde kaldığı kanser hücresini öldürüyor" diye konuştu.

"HERHANGİ BİR YAN ETKİSİ YOK"

İnsan vücudundaki bir gram tümörün yok edilmesi için 35 mikrogram bora ihtiyaç duyulduğunu aktaran Hosmane, şunları kaydetti: "35 mikrogram boru kanser hücresine gönderiyoruz. Bu da kanser hücresinin ölmesi için yeterli. Bu yöntem, 'Boron nötron yakalama terapisi olarak isimlendiriliyor. Japonya'daki ortaklarımızla beyin kanseri olan hastalarda bunu denedik. Bor elementiyle kanser tedavisinde çok güzel sonuçlar aldık, 18 ay içinde kanser tamamen ölüyor. Eğer tamamen öldürüldüyse kanserin yenileme şansı da yok. Eğer tedavi tam uygulanmadıysa, bor miktarı yeterli gelmediyse kanser tekrar yenileyebilir. 7-8 sene önce kanser tedavisinde kullanılan bor miktarı 24 mikrogram civarındaydı. Bu yetersiz geldiği için kanser hücreleri ölmüyordu ve yenileniyordu ancak bu yöntemle böyle bir şey yok. Bu tedaviyi uyguladığımız hiç kimse ölmedi. Herhangi bir yan etkisi yok. Tedaviyi yarıda kesenler sıkıntı yaşadı ama tam uygulayanlar sıkıntı yaşamadı."

KAYNAK : AA

ETİKETLER

YORUMLAR 20 TÜMÜ
 • Hakan Sönmez 1 yıl önce Şikayet Et
  Kanser ilaçları 52 hafta süre ile ödeniyordu. Bunu 104 haftaya çıkarmak için kırk takla atıyorlardı. Bu ilaçların hiç birinin de tedavi değeri yok sadece hastanın hayat kalitesini yükseltiyor ve yakınlarının gönlüne su serpiyordu. 18 ay 104 haftadan kısa ama bu ilaca da temkinli yaklaşmak lazım. En azından 52 haftayı uzatan bir süreci var. Tam aksine geçenlerde başka bir haberde kanserli hücreyi oksijensizliğinden tanıyıp o hücreye kemoterapi ilacını veren bir ilaçta bahsedilmişti. Belki o daha iyi am en iyisi hiperbarik oksijen olmalı.
  Cevapla
 • Damar 1 yıl önce Şikayet Et
  Afrikada kum çok. Ama silikon vadisi Amerika'da. Yani demem o ki bu eğitim sistemi ile bor maddesini ancak toptancılara satarız..
  Cevapla
 • ihsan 1 yıl önce Şikayet Et
  güzel bir gelişme
  Cevapla
 • Kamil 1 yıl önce Şikayet Et
  Futbolcu transfer edeceğimize bilim insanı transfer edelim.
  Cevapla
 • Mustafa 1 yıl önce Şikayet Et
  Bor bizim için bir nimet sahip çıkalım iş adamlarinizdan rica ediyorum elinizi taşın altına koyun bunları izleyin satılmasını engel olun sizler bizler kullanalim
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR