TOKİ Tuzla kura sonuçları: TOKİ 500 konutun isim listesi belli oldu mu?

TOKİ Tuzla Aydınlı kura sonuçları belli oldu. 1 Temmuz itibariyle Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından çekilen kuraların isim listesi canlı olarak paylaşılıyor. 2+1 ve 3+1'lik dairelerin hak sahiplerini bugün sonuçları öğrendi. Peki TOKİ kura sonuçları nasıl öğrenilir? İşte 103 bin 927 kişinin başvuru yaptığı TOKİ canlı kura sonuçları...

ABONE OL
GİRİŞ 01.07.2019 13:56 GÜNCELLEME 01.07.2019 13:56 GÜNCEL
TOKİ Tuzla kura sonuçları: TOKİ 500 konutun isim listesi belli oldu mu?
TOKİ Tuzla kura sonuçları: TOKİ 500 konutun isim listesi belli oldu mu?

TOKİ tarafından hayata geçirilen ve dar gelirli aileleri ev sahibi yapmak üzere hazırlanan İstanbul Tuzla Aydınlı Sosyal Konut projesi ile 2+1 ve 3+1’lik dairelere yapılan başvuruların kura sonuçları bugün çekildi. 01 Temmuz 2019 tarihinde TOKİ canlı kura çekim ile birlikte hak sahiplerinin isim listesi belli olacak. Kurada, asil ve yedek olarak hak sahibi olamayanlar başvuru bedellerini, kura çekiliş tarihinden itibaren 2 (iki) iş günü sonrasında T.Halk Bankası A.Ş. yetkili Şube'lerinden geri alabilecektir. Peki TOKİ Tuzla kura sonuçları nasıl öğrenilecek? Heyecanla bekleyiş içine giren aileler gözünü Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'ndan gelecek isim listesine çevirdi.

 

 

TOKİ kura sonuçları noter huzurunda çekilişin tamamlanmasının ardından kurumun resmi internet sayfasından yayımlanacak. Kura sonuçlarınızı çekilişin tamamlanmasının ardından aşağıdaki linke tıklayarak öğrenebilirsiniz.

TOKİ KURA SONUÇ EKRANI (İSİM LİSTESİ) İÇİN TIKLAYINIZ!

 

 

TOKİ'DEN KONUT SAHİBİ OLMAYI HAK KAZANANLAR NE YAPACAK?

TOKİ'den çekilen kura sonrası hak sahibi olmanızın ardından gerekli belgeler ile işlemlerinize devam edeceksiniz. Yapılan sözleşmenin ardından, gerekli işlemleri yapabilmeniz için o konutlar için ilan tarihi yayınlanacaktır. Bu tarihler arasında size kura ile çıkan konuta ait, aracı banka eğer ki Ziraat Bankası ise o bankaya giderek, konut tahsis belgesi ilgili bankadan alacaktır. Bu belgede hak sahibine ait bilgiler bulunmaktadır. Bu Konut Tahsis Belgesi eksiksiz doldurulduktan sonra, ilgili temerküz banka şubesi aracılığı ile T.C Ziraat Bankası Genel Müdürlüğüne ulaştırılacaktır.

Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü kredi talebinizi TOKİ’ye iletecek, açılacak olan kredi miktarı ise konut bedeli üzerinden mahsup edilecek, ayrıca bakiye borç kalması gibi bir durumda ise satış sözleşmesi hükümleri uygulanacaktır.

TOKİ TUZLA AYDINLI OTURMA VE DEVİR İŞLEMLERİ

2+1 konut tipi projelerinde hak sahibi olup sözleşme imzalayanlar konutlarını borçları bitene kadar devredemeyeceklerdir.

Ayrıca, sözleşme imzalanan konut için borç bitene kadar, alıcının veya ailesi için ikamet koşulu aranacak olup, alıcının, kendisinin, eşinin veya çocuklarının söz konusu konutta ikamet etmediklerinin tespit edilmesi halinde sözleşmeleri feshedilecektir.

3+1 konut tipi projelerinde ise hak sahibi olup sözleşme imzalayanlar konut teslim tarihini takip eden 2 (iki) yıl sonrasına kadar devredemeyeceklerdir.

Gayrimenkul Satış İşlemleri Özel Hukuk Hükümlerine tabidir.

TOKİ AYAZMA KURA ÇEKİMİ NE ZAMAN?

Başakşehir Ayazma’da inşa edilecek 311 konut ve Hoşdere’de inşa edilecek 337 konutun kura törenleri ise 2 Temmuz 2019 saat 10.00’da Bahçeşehir Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapılarak kura törenleri son bulacak.

Yüzbinlerce ailenin merakla beklediği kura töreni, TOKİ’nin kurumsal sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanacak.

DİĞER İLLERDE KURA ÇEKİLİŞ TARİHLERİ

Bursa Nilüfer: 9 Ağustos

Kocaeli Gebze: 8 Ağustos

Erzurum Aziziye: 30 Temmuz

Afyon Merkez: 3 Temmuz

Eskişehir Tepebaşı, Odunpazarı: 4 Temmuz

Isparta Merkez: 8 Temmuz

Antalya Manavgat: 10 Temmuz

İzmir Selçuk, Ödemiş: 12 Temmuz

İzmir Aliağa: 18 Temmuz

Manisa Yunus Emre: 19 Temmuz

Bartın Merkez: 5 Ağustos

ETİKETLER

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR