Bir dünya devinden daha Türkiye hamlesi

Volkswagen'in Türkiye fabrikası haberi sonrası dünyanın en büyük yapı ve demir yolu şirketlerinden China Railway Group Limited'in (CREC) pazarlama departmanı müdürü Yamin Bu'dan Türkiye ile ilgili son dakika açıklaması geldi.

ABONE OL
GİRİŞ 03.10.2019 12:10 GÜNCELLEME 03.10.2019 12:15 EKONOMİ
Bir dünya devinden daha Türkiye hamlesi
Bir dünya devinden daha Türkiye hamlesi

Bu, Türkiye'deki demir yolu potansiyeli ve olası iş birliklerine ilişkin AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'nin, demir yolları, metro ve yüksek hızlı tren hatlarını geliştirme noktasında oldukça istekli olduğunu ifade etti.

 

 

Bu, "Biz de dünyanın en büyük inşaat grubuyuz ve yüksek hızlı tren hattı yapımı konusunda çok tecrübeliyiz. Şirketimiz tarafından çok sayıda hızlı tren hattı inşa edildi ve Çin'deki demir yollarının üçte ikisinden de biz sorumluyuz." diye konuştu.

Çin'in yanı sıra diğer ülkelerde de genişlemeyi sürdürdüklerini belirten Bu, Macaristan'ı Sırbistan'a bağlayan yüksek hızlı tren projesinin Macaristan bölümünü üstlendiklerini bildirdi.

 

 

Moskova'dan Kazan'a hızlı tren hattı için Ruslarla danışmanlık sözleşmesi yaptıklarını aktaran Bu, "Kışları çok soğuk geçen Çin'in kuzey bölgesinden oldukça karmaşık jeolojik koşullarla da başa çıkmak zorunda olduğumuz Tibet Platosu'na kadar birçok alanda yüksek hızlı demir yolları inşa ettik. Bu yüzden oldukça deneyimliyiz." ifadelerini kullandı.

"HÜKÜMET VE İŞ DÜNYASINDAKİ TÜM FIRSATLARI VE ORTAKLIKLARI MEMNUNİYTLE KARŞILIYORUZ"

Yamin Bu, Türkiye pazarını iyi bir fırsat olarak gördüklerine işaret ederek, "Türkiye pazarında gerçekten büyük potansiyeller olduğunu görüyoruz. Burada demir yolunun geliştirilmesi noktasında da büyük bir talep olduğunu biliyoruz. Bu yüzden burada olmanın iyi bir fırsat olduğunu düşünüyoruz. Hükumet ve iş dünyasındaki tüm fırsatları ve ortaklıkları memnuniyetle karşılıyoruz." dedi.


Şirketin Türkiye'ye yönelik şu an için özel bir planı olmadığını aktaran Bu, "Rekabetçi potansiyele sahip Türk şirketleriyle iş birliği yapılması gerektiği konusunda genel bir stratejimiz var. Çünkü Türk şirketlerinin demir yolu inşası konusunda iyi bir sicile sahip olduğunu biliyoruz. Kaynakları her alanda paylaşabilir, böylece burada proje yapmak için çok iyi bir takım oluşturabiliriz." şeklinde konuştu.

Bu, Türkiye ile Çin hükumeti arasında demir yolu konusunda olası iş birliğine ilişkin de, "Türkiye ve Çin hükumeti arasında genel iş birliği çerçevesinde müzakere yapıldığını anlıyoruz. Sanırım hala müzakere ediyorlar. Fakat hükumet adına konuşmam doğru olmaz, ben burada sadece şirketimi temsil ediyorum." dedi.

"DEMİR YOLU TRANSİT SİSTEMLERİ İÇİN BÜYÜK BİR TALEP OLDUĞUNU BİLİYORUZ"

İstanbul’da geçen hafta düzenlenen "Çinli İşletmelerin Başarı Hikayeleri Fuarı"na katılmalarının da kendileri açısından önem taşıdığını vurgulayan Bu, şunları kaydetti:

"İstanbul'da gerçekleşen bu fuarda olmamızın sebebi burada büyük bir potansiyel görmemiz... Yerel pazara girmek istiyoruz. Gelecekte demir yolu yapımı, şehirler arası ve şehir içi demir yolu transit sistemleri için büyük bir talep olduğunu biliyoruz. Bu yüzden buradayız. Buradaki fırsatları keşfetmek istiyoruz."

KAYNAK : AA

ETİKETLER

YORUMLAR 18 TÜMÜ
 • Alpay 1 yıl önce Şikayet Et
  Alman medyası, geleceğin türkiye de olduğunu ve gücüne güc katan, sürekli büyüyen türkiyeden vazgeçemeyeceklerini yazıyor. Bütün bunlar türkiyenin gelecekte dünyaya ayar verecek konuma geldiğinin göstergesi.
  Cevapla
 • Levrok 1 yıl önce Şikayet Et
  Kesinlikle Konya Antalya arasi yüksek Hizli tren hatti lazim. Ortalama 300 km hiz yaparsa, Konyali 1 saatin altinda bir süre icinde Deniz sahiline ulasabilecek öte yandan Antalya Turistleri Mevlanayi ziyaret edebilecek.
  Cevapla
 • ali bey 1 yıl önce Şikayet Et
  iyide bu cinliler yatirim icin degil, ihale almaya gelmisler. Cin‘den hickimseye fayda gelmez
  Cevapla
 • Nedim 1 yıl önce Şikayet Et
  Önce Uygur türklerini hepsini serbest bıraksınlar.onlarda Türk insanıdır.hangi yüzle Türkiye geliyorlar.
  Cevapla
 • avanak olmayalım 1 yıl önce Şikayet Et
  Zaten her pazarı ele geçiren Çinin amacı mallarını avrupaya daha hızlı ulaştırmak çinin Türkler akraba ziyaretine falan hızlı gidip gelsin değil. Bize bunun nasıl mevcuttan beter yıkıcı bir etki yapacağını anlayamayanın aklına şaşarım.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR