Çöplüğe dönen Bolu sokakları için lavanta pişkinliği

Mülteci düşmanlığı ile bilinen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, şehri, bir CHP klasiği olan çöpe mahkum etti. Ancak çöpler kokmasın diye sisleme yöntemiyle lavanta sıktı. Üstelik bunu da bir hizmet gibi sundu. Pişkinlikte zirve yapan Başkan, “Bolu’da sokaklar artık lavanta kokuyor” diye duyurdu.

ABONE OL
GİRİŞ 25.08.2019 14:10 GÜNCELLEME 25.08.2019 14:10 GÜNCEL
Çöplüğe dönen Bolu sokakları için lavanta pişkinliği
Çöplüğe dönen Bolu sokakları için lavanta pişkinliği

31 Mart yerel seçimlerinde Bolu Belediye başkanı seçilen CHP’li Tanju Özcan’ın tepki çeken uygulamalarına bir yenisi daha eklendi. Cadde ve sokaklarının yeterince temizlenmediği Bolu’da, yeraltı çöp konteynerlerinin zamanında boşaltılmaması sonucu şehrin belirli bölgelerinde kötü kokular yayıldı. CHP’li Özcan ise yer altı çöp konteynerleri de biriken çöpleri zamanında toplamak yerine komik bir uygulamaya imza atarak, şehre lavanta kokusu sıktırmaya başladı.

 

 

LAVANTALI ÇÖZÜM

 

 

Cadde ve sokaklarının yeterince temizlenmediği Bolu’da, park ve bahçelerdeki çöpler toplanmazken, şehrin kuzey yakasında bulunan yer üstü ve özellikle yer altı çöp konterlerinde biriken çöplerin zamanında toplanmayışı bölgede pis kokulara neden oldu. CHP’li başkan Tanju Özcan ise bu durumu vatandaştan tepki bir uygulama ile örtbas etemeye çalıştı. Belediyenin internet sitesinden yapılan duyuruda, “Yüzde 65’i ormanlarla kaplı Bolu’da sokaklar artık ‘lavanta’ kokuyor” denildi.

BİZİMLE DALGA GEÇİYORLAR

Sivri sinekle mücadelede kullanılan araçların, şehirdeki çöp kokusunu örtmek için lavanta kokusu sıkmasına tepki gösteren vatandaşlar, “Belediye yönetimi sanki bizimle dalga geçiyor. Sokakları caddeleri doğru düzgün temizleyemeyen bir yönetim bizlere lavanta kokusu sıkıp gidiyor” dedi.

 

ETİKETLER

YORUMLAR 77 TÜMÜ
 • Ali Kılıç 9 ay önce Şikayet Et
  Hak yerini bulmuş
  Cevapla
 • Ali Kılıç 9 ay önce Şikayet Et
  Hak yerini bulmuş.
  Cevapla
 • hacıdayı 9 ay önce Şikayet Et
  bolu istedi bunu, ne ekersen onu biçersin
  Cevapla
 • mustafa k. 9 ay önce Şikayet Et
  bas bas bağırdı adam size chp demek çöp demek diye inandınız sanırım artık
  Cevapla
 • HKn 9 ay önce Şikayet Et
  Hayir kardesim, bunlar Inananlar degil, bunlar inadina olanlar di.
  Cevapla
 • abdullah1 9 ay önce Şikayet Et
  Yarasın sevgili bolulu kardeşlerim
  Cevapla
 • HKN 9 ay önce Şikayet Et
  Devami gelsin demeyi unutmussun, daha kocaaaaa 4 yil var.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR