Şehit anasına büyük vefasızlık!

FETÖ’cülerin darbe girişiminde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde şehit düşen Muhammed Ambar’ın annesi Fatma Ambar’a Rize’de sözü verilen ev 3 yıldır bitirilemedi. Evin inşaatı 31 Mart seçimlerinden sonra belediye başkanı değişince durdu. Belediye Başkanı İsmail Hakkı Çiftçi, “Biz binanın kabasını yaptık. Gerisini kaymakamlık veya valilik tamamlayabilir” dedi.

ABONE OL
GİRİŞ 02.10.2019 06:55 GÜNCELLEME 02.10.2019 06:55 GÜNCEL
Şehit anasına büyük vefasızlık!
Şehit anasına büyük vefasızlık!

FETÖ'nün darbe girişiminde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde şehit düşen Muhammed Ambar'ın annesi Fatma Ambar için Rize’de inşa edilen ev 3 yıldır bitirilemedi. 15 Temmuz gecesi darbe girişimi haberini alır almaz köprüye koşan Muhammed Ambar, köprüdeki ilk 5 şehitten birisi oldu.

 


KÖPRÜDE ŞEHİT OLDU

Ambar’ın şehadetinin ardından İstanbul’daki annesi Fatma Ambar, Rize'nin Çayeli ilçesine bağlı Başköy'deki evine döndü. Eski bir köy evinde oturan Ambar’a dönemin mülki ve idari amirleri taziyeye geldi. Evi gören yöneticiler, hiçbir talebi olmamasına rağmen Ambar’a yeni bir ev yapma sözü verdi. Birkaç ay sonra başlayan proje 3 yıl olmasına rağmen hala bitirilemedi. Şehit Ambar ile o gece köprüye koşan kuzeni Musa Ambar, inşaatın bitirilememesine gerekçe olarak ‘bütçe yetersizliğinin’ gösterildiği belirtti.

 

ONLAR 'YAPALIM' DEDİ

Musa Ambar şunları söyledi: "Şehidimizin annesi Fatma Ambar'ın burada ahşap bir evi var. Taziye için o dönemin AK Parti Belediye Başkanı Atilla Esmen ve Kaymakam Oğuz Şenlik geldi. Şehit annesinin evinin selden dolayı yaşanan toprak kayması sonucu aldığı hasarı görünce 'Biz size bir ev yapalım' dediler. Daha sonra 2016 Eylül ayında inşaat başladı.

MART'TAN SONRA DURDU

Mart seçimlerine kadar kaba inşaatı bitmişti. Daha sonra belediye başkanlığını MHP’li bir başkan kazandı. İlçenin kaymakamı da değişti. Biz belediye ve kaymakamlığa evin ne olacağını sorduk. Belediye 'bütçesi olmadığını' söyledi. Kaymakamlık ise şehit annesinin üzerine kayıtlı mal varlığı bulunduğunu belirterek evi yapamayacağını söyledi. Fatma anne, oğlunun şehitliğinden dolayı tanınan hakların hiçbirisini istemedi. Evi talep eden de Fatma anne değildi, kendileri 'yapalım' dedi.”

TOPU KAYMAKAM’A ATTI

Şehidin annesi için başlatılan evin neden bitirilmemesiyle ilgili Çayeli Belediye Başkanı İsmail Hakkı Çiftçi, şunları söyledi: "Evi tamamlamak için bizim bütçemiz yok. Binanın kalan kısmını biz tamamlayamayız. Önce belediyenin borcunu bitirmem lazım. Biz kaymakamlığa gerisini tamamlaması için bildirdik. Biz belediye olarak binanın kabasını yaptık. Gerisini kaymakamlık veya valilik tamamlayabilir." Kaymakamlık ise konuyla sorulara cevap vermedi.

Yenişafak

ETİKETLER

YORUMLAR 5
 • Adfg 11 ay önce Şikayet Et
  Bu kadar adaletli bir türkiye işte bürokrasi siyasete te takılırsın allah topunuzun belasını versin yazıklar olsun sizlere Sizden büyük Allah var
  Cevapla
 • vatandaşın biri 11 ay önce Şikayet Et
  halbuki MHP şehit ailesine daha çok sahip çıkar diye düşünürüz..... vatan, millet, bayrak... ve bunlar için şehit olan bir vatandaşımızın ailesi
  Cevapla
 • İlhami 11 ay önce Şikayet Et
  Başa kim gelirse gelsin devletin hangi kademesinde işiniz olursa olsun, bu millet bu bürokrasiden çekiyor. Çekmeye de devam edecek...
  Cevapla
 • mustafa.. 11 ay önce Şikayet Et
  burada tipik bir siyasetçi işi var söz verirler bir daha görene aşk olsun tebrikler sayın vekiller..
  Cevapla
 • Lazrail 53 11 ay önce Şikayet Et
  Çiftçi bu evi bitirmek senin görevindir topu sağa sola atmana gerek yok
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR