Fransa fena saçmaladı: Türkiye bu riski göze alıyor!

Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyinde sürdürdüğü Barış Pınarı Harekatı'na ilginç şekilde herkesten daha fazla tepki gösteren Fransa, bu tutumunu 'saçmalık' boyutunun ötesine geçirdi. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, operasyonla ilgili yaptığı yeni açıklamada 'Türkiye DEAŞ'ın halifeliğini inşa etmesine yardımcı olma riskini göze alıyor' dedi.

ABONE OL
GİRİŞ 10.10.2019 21:32 GÜNCELLEME 10.10.2019 21:33 GÜNCEL
Fransa fena saçmaladı: Türkiye bu riski göze alıyor!
Fransa fena saçmaladı: Türkiye bu riski göze alıyor!

Batı'nın kendi eliyle oluşturup Ortadoğu'ya bir hançer gibi sapladığı terör örgütü DEAŞ'la ilgili Türkiye'yi suçlayıcı açıklamaları sürüyor.

 

 

DEAŞ'la göğüs göğüse çarpışıp binlerce teröristi etkisiz hale getiren tek ülkenin Türkiye olmasına rağmen, özellikle ABD ve Fransa, Türkiye'ye yönelik suçlamalarını, Barış Pınarı Harekatı'nın başlamasıyla birlikte daha da artırdı. Öyle ki Fransa'dan gelen açıklamalar 'saçmalık' boyutunu da aştı.

MACRON'DAN "TÜRKİYE OPERASYONU MÜMKÜN OLDUĞU KADAR KISA SÜREDE BİTİRSİN" ÇAĞRISI

 

 

Fransa'nın Lyon kentinde açıklamalarda bulunan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Türkiye'nin Suriye'ye düzenlediği operasyonu 'mümkün olduğu kadar kısa sürede bitirmesi' çağrısında bulundu.

İYİCE SAÇMALADI: TÜRKİYE BU RİSKİ GÖZE ALDI

Operasyonun DEAŞ halifeliğinin yeniden inşa edilmesine destek olabileceğini iddia eden Macron, Türkiye'nin bu riski göze aldığını söyledi.

YPG'LİLERLE YÜZ YÜZE GÖRÜŞÜP "DAYANIŞMA İÇİNDEYİZ" DEMİŞTİ

Dün, YPG'nin isim değiştirmiş hali DSG sözcüsü ile yüz yüze görüşen Fransa Cumhurbaşkanı, DSG ile dayanışma ifade ederken Türkiye'nin operasyon hazırlığından çok endişeli olduğunu dile getirmişti.

ETİKETLER

YORUMLAR 176 TÜMÜ
 • esven 2 yıl önce Şikayet Et
  aptal deaş halifeliğini yaratmak için katil sürülerini orta doğuya gönderen sen değilmisin ama merak etme besleyip yeşerttiğin o it sürülerini kargolayıp ülkene göndereceğiz
  Cevapla
 • hakan 2 yıl önce Şikayet Et
  Horoz beyinli desem horoza hakaret olur.
  Cevapla
 • Yavuz 2 yıl önce Şikayet Et
  Suriye hapishanelerinde bulunan tüm Fransiz mahkumlar kendi ülkelerine gönderilsin. Kendi vatandasi olan mahkumlardan korkan bir milletten bu tür aciklamalarin gelmesi normaldir. Korkudan altlarini islatiyorlardir muhakkak.
  Cevapla
 • Kemal 54 2 yıl önce Şikayet Et
  Rabbim, büyük diye yaftalanan tüm ülkelerin başına ayni periyotta Kafadan çatlak tiplerin getirilmesi senin bir lütfundur. Kendileri söyleyip kendileri inanıyorlar.
  Cevapla
 • Şimşek 2 yıl önce Şikayet Et
  Eyyy kefereler sizin rahatsızlığınız bize moral oluyor.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR