Erdoğan, geri dönecek Suriyeli sayısını açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Barış Pınarı Harekatı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Şu ana kadar bin kilometrekarelik bir alanı terörden kurtarıldığını söyleyen Erdoğan, "Harekat sonrası 2 milyon Suriyeli'yi güvenli bölgeye yerleştireceğiz" şeklinde konuştu.

ABONE OL
GİRİŞ 15.10.2019 13:14 GÜNCELLEME 16.10.2019 10:31 GÜNCEL
Erdoğan, geri dönecek Suriyeli sayısını açıkladı
Erdoğan, geri dönecek Suriyeli sayısını açıkladı

Son dakika haberi: Erdoğan, harekatla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

 

Bugün harekatın 7. günündeyiz. Güvenli Bölge haritasına uygun şekilde harekat devam ediyor. Bu sabah itibariyle 1000 km alanı terör örgütünden kurtardık.

2 MİLYON SURİYELİ DÖNECEK

Suriye'de son 8 yılda yaşadıklarımız bir terör örgütü ile terör örgütünün tasfiye edilemeyeceğini göstermiştir. Barış Pınarı Harekatımızın 2 önemli amacı vardır. İlki, Suriye'nin kuzeyindeki PKK/YPG kaynaklı terör kaynağını ortadan kaldırmaktır. 2. amacı Suriyeli kardeşlerimizin geriye dönüşü için ortam sağlamaktır. Kısa zamanda Münbiç'ten Irak sınırımıza kadar olan bölgeyi güvenli hale getirip, ilk etapta 1 milyon daha sonra 2 milyon Suriyeli sığınmacının evlerine kendi tercihleriyle dönmelerini temin edeceğiz.

"KARDEŞLİĞİMİZİN EN ÖNEMLİ GÖSTERGESİ"

Türkiye'nin teröre karşı verdiği beka mücadelesinden siz kardeşlerimizden dayanışma bekliyoruz. Her bir Türk kardeşimizin kalbinin bizimle çarptığını çok iyi biliyorum. FETÖ ile mücadelede ülkemize verdiğiniz desteği sürdürmenizi istirham ediyoruz. Milli davalarımızda birbirimizin yanında durmak bizim kardeşliğimizin en önemli göstergesidir. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuştuğu anlardan bir kare

KARABAĞ SORUNU

Yukarı Karabağ sorununun en kısa sürede barışçıl yollarla ve Azerbaycan'ın toprak bütünlüğü esasında çözülmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz.

6 devlet tek millet olmayı arzu ediyorum. 

ETİKETLER

YORUMLAR 23 TÜMÜ
 • Yanliz kurt 9 ay önce Şikayet Et
  Reis,e selam harekata devam Reis yolla 150 bini avrupaya inan 6milyar degil 12 milyar yollamazlarsa görürsün biz orda büyüdük bunlarin karekterleri bozuk sonra en iyisi reis ve Türkiye olur.
  Cevapla
 • Hale 9 ay önce Şikayet Et
  gerçek bir dünya lideri
  Cevapla
 • yurdakul 9 ay önce Şikayet Et
  yarısını geri suriyeye, kalanını avrupaya gönderelim.
  Cevapla
 • Mizah 9 ay önce Şikayet Et
  Ah reisim ah sen iyi niyetli hayaller kurarken ABD Münbiç'i Ruslara verdi bile. Sallanmaya devam edersek , Afrin ,Kamışlı , Haseke ve Derik'te gidecek. Sen haklı olarak karşındakileri kendin gibi mert sanıyorsun ama ... Davulla zurna ile göstere göstere , mehter marşı ile gitmeye devam edersek yakında alınabilecek yer kalmayacak. Bir anda alabileceğimiz kadar çok yer almalıydık.
  Cevapla
 • Adem 9 ay önce Şikayet Et
  Doğal süreç İslam beldeleri zalimlerin ellerinden kurtarılacak elbet münafıkların sonu yakındır
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR