Trump'ın Erdoğan'a yazdığı mektup çöpe atıldı!

ABD Başkanı Donald Trump’ın, Suriye’deki harekattan hemen önce Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a yazdığı iddia edilen bir mektup sızdırıldı. Ahmet hakan, üst düzey bir devlet görevlisine dayandırdığı bilgilerle Mektubun Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından arabuluculuk teklifi reddedilerek çöpe atıldığını yazdı.

ABONE OL
GİRİŞ 17.10.2019 09:17 GÜNCELLEME 17.10.2019 09:30 GÜNCEL
Trump'ın Erdoğan'a yazdığı mektup çöpe atıldı!
Trump'ın Erdoğan'a yazdığı mektup çöpe atıldı!

Söz konusu mektupla ilgili Ahmet Hakan, sosyal medya hesabından bazı paylaşımlarda bulundu.

 

Hakan, “Mektup meselesiyle ilgili üst düzey bir devlet görevlisiyle görüştüm. Söylediklerini aynen aktarıyorum,” diye başladığı paylaşımlarına şöyle devam etti:

Mektup 9 ekimde yazıldı. Erdoğan tarafından arabuluculuk teklifi reddedilerek çöpe atıldı. Bu mektuba verilmiş en net cevap 9 Ekim tarihinde saat 16:00’da verilmiş olan cevaptır. Bu cevap Barış Pınarı Harekâtıdır.”

 

Trump bu tarzla (teröristlerle arabuluculuk teklifi gibi adımlarla) Erdoğan’a bir şey yaptıramayacağını görmüş olmalı. Trump bugün artık “PKK DEAŞ’tan da kötü” noktasına gelmiştir.

TRUMP'IN ERDOĞAN'A YAZDIĞI MEKTUP

Erdoğan kendi pozisyonunu değiştirmeden diğer aktörleri kendi pozisyonuna yaklaştırmaya devam ediyor. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda Pence’in de Erdoğan’a YPG ile görüşme teklif etmesi beklenemez.

MEKTUBA CEVAP MİSLİYLE VERİLDİ

Teklif etse de Erdoğan bunu da kesin bir dille reddedip pence’i eli boş gönderir. Bu ABD’nin işine gelecek bir durum olmayacaktır. ABD bunun farkında olmalıdır. Ayrıca bu mektuba karşı gereken cevap misliyle verilmiştir.

Açık ve net olarak söylemek gerekirse Erdoğan kararlı duruşu ile ülkesinin ve bölge halklarının çıkarlarını koruma noktasında oldukça başarılı bir siyaset yürütüyor.

Az önce görüştüğüm üst düzey bir devlet görevlisinin “mektup olayı” ile ilgili yaptığı açıklama böyle…

MEKTUP ABD'DE ALAY KONUSU OLDU

ABD Başkanı Donald Trump'ın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a hitaben yazdığı 9 Ekim tarihli mektup ABD'de alay konusu oldu. Amerikan yayın kuruluşu CNN sunucularından Don Lemon, Trump’ın gönderdiği mektubu ekrana yansıtırken gülme krizine girdi.

KAYNAK : Haber7

ETİKETLER

YORUMLAR 42 TÜMÜ
 • DİRİLİŞ 9 ay önce Şikayet Et
  kayıtlara göre ilk m.ö 220 yılında kurulan büyük Türk Devletinin kültür ve ahlak düzeyi ile ms 1776 yılında kurulan kültürsüz çömez devlet abd nin seviye düzeyinin aynı olması beklenemezdi..
  Cevapla
 • Dedekorkut 9 ay önce Şikayet Et
  Adamın karakteri gibi imzası da keskin zig zag lı. ..
  Cevapla
 • Helal olsun 9 ay önce Şikayet Et
  Cevap olarak Suriye'ye girmişiz daha ne olsun
  Cevapla
 • Cemşah 9 ay önce Şikayet Et
  Sayın Başkomutanım Şu ABD'li TRUMPA fazla itibar etmeyin bunun aklı dengesi yerinde değil bir saat önce ne konuştuğunu bilmeyen bu şahısa güvenmeyin çünkü bunu İsrali Devleti yönetiyor kendide değil deli dana hastalığına yakalanmış trump şeytan yardımcısı olsun .
  Cevapla
 • M.T 9 ay önce Şikayet Et
  Bu üsluba verilecek en güzel cevap sadece operasyonu başlatmakla yetmez. Operasyonu başarıya ulaştırmak ona çok güzel cevap olur. Kendi ülkesinin yamyamları onun hakkından geleceklerdir. Sakın popülist davranmayalım son derece sabırlı olup kendi güçlerini kendilerine karşı kullanalım. Hiç kimse Türkiye Cumhuriyetinin Cumhurbaşkanına "İyi, insanca işler yapmazsan tarih seni şeytan olarak anacak" DİYEMEZ.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR