İmamoğlu'ndan 'balık-ekmek' açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Balık ekmek lezzeti kalkar mı? Kaldırma diye de bir şey yok. Dün nasıl bir ihaleyle birisi alıyorsa şimdi de belediyenin iştirakleri, kurumları var." dedi.

ABONE OL
GİRİŞ 31.10.2019 16:03 GÜNCELLEME 31.10.2019 18:11 GÜNCEL
İmamoğlu'ndan 'balık-ekmek' açıklaması
İmamoğlu'ndan 'balık-ekmek' açıklaması

İmamoğlu, Avrasya Gösteri Merkezi'nde düzenlenen Vodafone 41. İstanbul Maratonu basın toplantısı sonrası gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı.

'KALDIRMA DİYE BİR ŞEY YOK'

 

Eminönü'nde bulunan balıkçılarla ilgili İmamoğlu, kira sözleşmesinin dolduğunu hatırlatarak şunları kaydetti:

"Bugün başka bir tasarruf var. Kimse İstanbul'un herhangi bir köşesinin daimi mülk sahibi değil. İstanbul'un her noktasından İstanbul halkının sağlıklı, mantıklı faydalanması çabası içerisindeyiz. Arkadaşlarım bu anlamda kalıcı, daha düzgün, daha doğru, daha iyi hizmet veren bir süreç tanımlamaya çalışıyorlar. Çok daha mutlu olacaklarını düşünüyorum. Kaldırma diye de bir şey yok. Dün nasıl bir ihaleyle birisi alıyorsa şimdi de belediyenin iştirakleri, kurumları var. İhale yapılacaksa yine şeffaf olur, endişe etmesinler. Böyle bakıyoruz olaya. Balık ekmek lezzeti kalkar mı? Balık ekmek lezzeti her yerde var. Orada da daha gelişerek daha güzel hale gelir."

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin spora bakış açısı hakkında da açıklamalarda bulunan İmamoğlu, amatör branşları desteklemekten yana olduklarını söyledi.

Başkan İmamoğlu, amaçlarının milli ve olimpiyat sporcuları yetiştirmek olduğunu ifade ederek 2020 yılında birisi Avrupa Şampiyonası standartlarında üç atletizm pisti yapacaklarını belirtti. 

"Çevre ve Şehircilik Bakanlığının İstanbul Boğazı ile ilgili hazırladığı tasarı ile ilgili hukuki bir girişimde bulundunuz mu?" şeklindeki soruyu yanıtlayan İmamoğlu, "Boğaz'ın yetkisini almak, nedir yani? Başka şeyler de duyuyoruz, birilerinin atanma yetkisi gibi. Bunları duymak üzüyor beni. Ben, Sayın Cumhurbaşkanının önüne bunları koyanların, 31 Mart'ta seçimi iptal ettirenlerle aynı kişiler olduğunu düşünüyorum." diye konuştu.

KAYNAK : AA

ETİKETLER

YORUMLAR 84 TÜMÜ
 • Fatih Akman 9 ay önce Şikayet Et
  Orada para var, parayı da biz yeriz diyor. Adam haklı, yemeye geldi sonuçta. Şimdi yesin.
  Cevapla
 • şems 9 ay önce Şikayet Et
  düşündüğünüz zaman mantıklı ancak ihale hdp üzerine yapılacak çünkü vefa borçlarının ödenmesi geldi. zeytinyağı gibi su üstüne çıkarlar
  Cevapla
 • kayserili 9 ay önce Şikayet Et
  ordaki paraya göz dikmiş beylikbelediyesinde yaptıklarını burda yapmaya çalışıyor peh dumkof.
  Cevapla
 • adil 9 ay önce Şikayet Et
  beylikdüzü sahilinde 20-30 tane villa var ,sırf sahilde villada oturan zengin, nufuz sahibi, ensesi kalınlar kokudan rahatsız oluyor diye sahilde mangalı yasaklayan zihniyet sen değilmisin , pikniğe gelen binlerce istanbullu yu hiçe sayıp 20-30 villa sahibinin kölesi olmak siyasi ahlaksızlıktır. ne oldu söyleyeyim şimdi bu villalarda oturan zenginler rahat rahat, bahçelerinde her hafta sonu barbekü keyfi yapıyorlar.fakirin mangal kokusu zenginin barbekü kokusuna karışmadan
  Cevapla
 • ihsan 9 ay önce Şikayet Et
  yani oraları hdp lilere peşekeş çekeceğiz diyor resmen. sahtekar yalanoğlu ekrem.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR