İçişleri Bakanı Soylu'dan Kadir inanır'a sert tepki

Son dönemde başarıyla yürütülen terör operasyonları PKK'nın belini kırdı. Örgütteki çözülmeye işaret eden İçişleri Bakanı Soylu, "Dağlarda 500 adamları ya var ya yok" dedi. Kadir İnanır'ın cezaevinde bulunan Selahattin Demirtaş'ın yazdığı tiyatro oyununu izlemesine de tepki gösteren Soylu, "Birileri de karşısına geçip o tiyatroyu seyrediyor, alkışlıyor. Eksik yapmışsınız Kadir Efendi" dedi.

ABONE OL
GİRİŞ 12.01.2020 17:56 GÜNCELLEME 12.01.2020 17:58 GÜNCEL
İçişleri Bakanı Soylu'dan Kadir inanır'a sert tepki
İçişleri Bakanı Soylu'dan Kadir inanır'a sert tepki

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, terörle mücadelenin kararlılıkla sürdürüldüğünü belirterek, "Dağlarda 500 adamları ya var ya yok. Ne yiyecek bulabiliyorlar ne eleman. Diyarbakırlı anne ve babalar da gırtlaklarına yapışmış durumda. Gelecek nesillerimize terörsüz bir Türkiye bırakacağız." dedi.

 

Bakan Soylu, Ilgaz 2-Yurduntepe Kayak Merkezi'nin açılış töreninde yaptığı konuşmada, tesisin hem Kastamonu'ya hem de turizme önemli katkılar sunacağını söyledi.

Terörle mücadelenin kararlılıkla sürdürüldüğünü anlatan Bakan Soylu, "Terör var ama bitiriyoruz. İki gün önce Mardin'de 'Kapan 1' operasyonunu başlattık. Bugün de Hatay Amanoslar'da 'Kapan 2' operasyonunu başlattık. Kar, yağmur, çamur, boran ve havanın eksi olması hiçbir önem arz etmiyor." diye konuştu.

 

Soylu, sözlerine şöyle devam etti:

"Güvenlik güçlerimizin, kahramanlarımızın bir yemini var. Bu milletin başına 40 yıldır musallat olan bu PKK'yı tarihin derinliklerine gömecekler. Dağlarda 500 adamları ya var ya yok. Ne eleman bulabiliyorlar ne yiyecek bulabiliyorlar. Jandarma, polis, askerlerimiz tepelerinde. Diyarbakırlı anne ve babalar da gırtlaklarına yapışmış durumda. Burada söylüyoruz, gelecek nesillerimize terörsüz bir Türkiye bırakacağız."

"ELİNİZDEKİ KANLARI TİYATRO OYUNLARIYLA TEMİZLEYEMEZSİNİZ"

Bakan Soylu, eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın "Devran" adlı kitabından sahneye uyarlanan tiyatro oyununu izlemeye gidenlere ilişkin de değerlendirmelerde bulundu. 

Tiyatroya gitmenin kabahat olmadığını ifade eden Soylu, "Hatta herkes, hepimiz daha fazla tiyatroya gitmeliyiz. Çocuklarımızı daha fazla tiyatroya göndermeliyiz. Ama gittikleri tiyatro, bu ülkenin insanını acıtan, bizim bir yerlere ulaşmamızı istemeyenler tarafından oluşturulan bir tiyatro." dedi.

Kobani olaylarını hatırlatan Soylu, şunları kaydetti:

"Her yeri yakıp yıktılar, 39 kişiyi katlettiler. Talimatı PKK verdi. Türkiye'ye talimatı, o günkü HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve onların merkez yönetim kurulu üyeleri getiriyor. Selahattin Demirtaş bir tiyatro yazıyor. Birileri de karşısına geçip o tiyatroyu seyrediyor, alkışlıyor. Eksik yapmışsınız Kadir Efendi. Eksik yapmışsınız o tiyatroya gidenler. O tiyatronun bir tarafına şehit edilen Yasin Börü'nün de fotoğrafını assaydınız, katledilen 39 kişinin de fotoğraflarını assaydınız. Elinizdeki, kanları tiyatro oyunları ile temizleyemezsiniz. Bu milleti de aldatamazsınız. Bu ülkeyi de bölemeyeceksiniz. Yurt dışına gidip kulaklarına üflenen birtakım telkinlerle Türkiye'nin huzurunu bozamayacaksınız. Türkiye eski Türkiye değil." 

Kadir İnanır, Selahattin Demirtaş'ın yazdığı tiyatro oyununu seyretti.


 

KAYNAK : AA

ETİKETLER

YORUMLAR 164 TÜMÜ
 • halıl 4 ay önce Şikayet Et
  Kadir sen ne zaman bozuldun.
  Cevapla
 • adsiz 4 ay önce Şikayet Et
  Allahim bu Kadir Inanir ve bunun gibi devlet dusmanlarini kahri perisan etsin, bunlar vatan haini. Allahim Askerlerimizi korusun
  Cevapla
 • yunus 4 ay önce Şikayet Et
  Amiiiiiiiiiiiiiiiiiinnnnnnnnnnnnnn inş.
  Cevapla
 • Nail 4 ay önce Şikayet Et
  Acaba öbür alemde nasıl rol yapacaksın sanatçı diye geçinen kadir tabi öbür aleme inanıyorsa.Mevlam bunların şerrinden korusun.Senin hayatın yaşamında bir tiyatroymuş yalanmış kadir bey o yalan bu yalan fili yuttu bir yılan bu da mı yalan gel birazda sen oyalan .yalan dünya yalan.
  Cevapla
 • yunus 4 ay önce Şikayet Et
  İnanmasa ne olacak gitmeyecek mi. Paşa paşa gidecek ve verecek hesabını
  Cevapla
 • Nail 4 ay önce Şikayet Et
  Mevlam neyi kime nasip edeceği insanın son nefesinde belli eder sanatçıların çoğu son nefesinde her şeyi inkar eder solcu kominist vatan haini olarak gider ama nereye gider ..?mevlam ıslah eylesin bunların şerrinden de islam alemini korusun.
  Cevapla
 • Nail 4 ay önce Şikayet Et
  Gençliğinde ağustos böceği gibi oynadın kadir bey soy adın inanır ama yanlış şeylere inanıyorsun sanatçı halka örnek olmalı bunamak bu belkide
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR