Bolu'da 1608 kişiye antikor testi yapıldı çıkan sonuç şoke etti

Bolu Valisi Ahmet Ümit, kentte 1608 kişiye yapılan antikor testinin sonucunda yalnızca 2 kişide bağışıklık ortaya çıktığını açıkladı.

ABONE OL
GİRİŞ 29.07.2020 16:02 GÜNCELLEME 29.07.2020 16:35 GÜNCEL
Bolu'da 1608 kişiye antikor testi yapıldı çıkan sonuç şoke etti
Bolu'da 1608 kişiye antikor testi yapıldı çıkan sonuç şoke etti

Bolu Valisi Ahmet Ümit, kentteki koronavirüs süreciyle ilgili bilgiler verdi. Vali Ümit, önlemlere paralel olarak vaka sayılarında düşüş olduğunu ifade ederek, "Önceki günlerdeki yükselmenin biraz düşüşe geçtiğini söyleyebiliriz. Bu düşüş hep alınan önlemlerle doğru orantıda gidiyor. Tedbirleri genişlettiğimiz zaman veya arttırdığımız zaman bunun etkisini görüyoruz. Mesela düşüşler başlıyor. Bizim ilimizde durum, ülkemiz standartlarında seyrediyor. Biz bütün çalışmalarımızı ağır bir hadise varmış gibi sürdürüyoruz. Sağlık ekiplerimiz çalışmalarını aynı titizlikle sürdürüyor. Hastanelerimizde tedbirler aynı şekilde devam ediyor. Net olarak kontrol altında olduğunu söyleyebiliriz.  Ama virüste pozitif vakalar çıkmaya devam ediyor" diye konuştu.

2 KİŞİDE BAĞIŞIKLIK ÇIKTI

Vali Ahmet Ümit, filyasyon ekipleri tarafından 1608 kişiye antikor testi yapıldığını ve bunlardan yalnızca 2 kişide bağışıklığa rastlandığını ifade ederek, "1608 kişi içerisinde 2 kişide bağışıklık var. Ben bu bağışıklığın daha da artacağını düşünüyorum. Geçtiğimiz günlerdeki yükselen rakamlar aynı zamanda bağışıklığın da arttığının ifadesi olacaktır" dedi.

 

Bolu Valisi Ahmet Ümit

ETİKETLER

YORUMLAR 4
 • maho 6 ay önce Şikayet Et
  boluda otobüsler kalabalık.Özellikle hastane otobosu.
  Cevapla
 • Eda 6 ay önce Şikayet Et
  Ah Bolu'da virüs bitmez duyarsız insanlar çok herkes gecirelim bitsin kafasında ama diğer taraftan virüsü yaymaya devam ediyorlar maske takmayan çok maske takmayan herkese ceza yazılmalı devlet sesimizi duysun maske kolda çene altında olmasin
  Cevapla
 • durum 6 ay önce Şikayet Et
  Bu durum esasinda iyi neden 1608 kisinin sadece 2 kiside antikor gorulmesi 1606 kisi ya aldigi maske mesave temizlik evde kalma tedbirlerine uyduklarindan veya bulunduklari bolgede virus olmadigindan virusle hic karsilasmadigi anlasilmakta bu viruste suru psikolojisi gecersiz en fazla 6 ayda antikor sifirlaniyor
  Cevapla
 • arif abi 6 ay önce Şikayet Et
  sıkıntılı.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR