Son dakika haberi: 81 ile 23 Nisan genelgesi: Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak

Son dakika haberi: İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine “23 Nisan Sokağa Çıkma Kısıtlaması” konulu genelge gönderdi.

ABONE OL
GİRİŞ 21.04.2021 22:29 GÜNCELLEME 22.04.2021 09:22 GÜNCEL
Son dakika haberi: 81 ile 23 Nisan genelgesi: Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak
Son dakika haberi: 81 ile 23 Nisan genelgesi: Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak

Son dakika haberi: İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine "23 Nisan Sokağa Çıkma Kısıtlaması" konulu genelge gönderdi.

Genelgeye göre; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” resmi tatil olması dolayısıyla bu hafta sonuna özel sokağa çıkma kısıtlaması 22 Nisan Perşembe günü saat 19.00’da başlayacak. 

KISITLAMA CUMA DA UYGULANACAK

Cuma, cumartesi, pazar günlerinin tamamını kapsayacak sokağa çıkma kısıtlaması, 26 Nisan Pazartesi günü saat 05.00’de sona erecek. 

Daha önce genelge ile belirtilen  “Sokağa Çıkma Kısıtlamasından Muaf Yerler ve Kişiler Listesi” aynen geçerli olacak.

CUMA GÜNÜNE HAFTA SONU TARİFESİ

Hafta sonu 10.00- 17.00 saatleri arasında açık olan bakkal, market, kasap, manav ve kuruyemişçi ile şehirlerarası seyahat kısıtlamasına dair usul ve esaslar 23 Nisan Cuma günü de bire bir uygulanacak. 

Türkiye Büyük Millet Meclisi, Anıtkabir ve Birinci Meclis’te gerçekleştirilecek tören ve kutlamalar dışında tüm il ve ilçelerde Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı aşağıdaki esaslara göre kutlanacak.

- Milli Eğitim Bakanlığının 06.04.2021 tarih ve 23672112 sayılı yazısı doğrultusunda çelenk sunma törenleri fiziki mesafe koşullarına uygun şekilde asgari düzeyde katılımla gerçekleştirilecek.

- Çelenk sunma törenleri dışında kişilerin bir araya gelmesine neden olabilecek kutlama programları yapılmayacak. Bunun yerine Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının coşkusunu yansıtabilecek başta kolluk araçlarından oluşmak üzere araç konvoyları, ses, ışık ve havai ışık gösterileri, mobil araçlarla gösteriler ile çevrimiçi etkinliklere ağırlık verilecek.

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama törenlerinde görevli olan kişiler de tören ve kutlama programları süresi ile sınırlı olmak kaydıyla sokağa çıkma kısıtlamalarından muaf tutulacak.

Bu esaslar doğrultusunda Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27 nci ve 72 nci maddeleri uyarınca İl/İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulları kararları ivedilikle alınacak.

KAYNAK : Haber7

ETİKETLER

YORUMLAR 188 TÜMÜ
 • Market Çalışanı 2 hafta önce Şikayet Et
  Artık yeter biz market calisaniyiz mağazamızdan sürekli hasta çıkıyor canı sıkılan markete hücum ediyor ne sosyal mesafe var musterilerde sesini duyuramayan o kalabalıkta maskesini indirip yüzümüze tukuruklerini saciyorlar madem öyle tam kapatın bizim market çalışanlarının günahı ne ben bıktım evime ailemin yanina girerken kendimi odaya kapatmaktan marketlerede acil durum yasağı gelse gelip arada kontrol edilse adam geliyorbiri çikolata alıyor biri parfüm acil durum mu bunlar taksim gibi biryerden herkez 1 çikolata alsa büyük marketler ne hale gelir bir fikriniz varmı ben yoruldum bütün market çalışanları yoruldu artık bizide birileri duysun yeter bıktım bıktık
  Cevapla
 • onan 3 hafta önce Şikayet Et
  bir hafta önceden haber versene ayıp denen bir şey var yeter artık ya yetti
  Cevapla
 • ÖNCE VATAN 3 hafta önce Şikayet Et
  BU KELİME NE KARŞILIK ALLAH O GÜNLERİ DE GÖSTERİRSE sana bakalım yetti mi yoksa öteki taraf mı yetecek burada bu acıları ve hastalıkları yaşamayan dengesiz vurdum duymaz ukala vatanını insanlığı düşünmeyen zihniyeti kişiler bunu bilmez ne diyelim sizi allaha havale ediyoruz sen gebermek istiyorsan git başka yerde geber evet yetti sizin gibi düşüncesiz kişiler olduğu sürece virüs sizsiniz
  Cevapla
 • Turgay 3 hafta önce Şikayet Et
  Kapanmanın yerine bence full açılım olmalı. İnsanlar aç işssiz parasız. Batan esnaf sayısı milyona ulaştı. Kiralar ödenmiyor. Herkes psikolojik patlama noktasında. Covitten 30.000 kişi öldüyse intihardan 150.000 kişi ölecek
  Cevapla
 • hasan 3 hafta önce Şikayet Et
  böyle ben yasakladım oldu denmemeli yasaklanacaksa en azından 1 hafta önceden ülke vatandaşı bilgilendirilmeli ülkeyi yönetenlerin içinde çiftcilikten anlıyan varmı sebze hallerinin nasıl işlediğinden haberdar olan varmı pazarcı esnafının ne şekilde esnaflık yaptığından haberleri olan varmı nakliye sektörü serbest bırakılmış tamirci esnafıda serbes bırakılmış herneden ise yedek parça sektörü yasak edilmiş yedek parçayı kim temin ediyor yasak ise nasıl oluyorda yedek parça temin oluyor böyle yasak olmaz adalet adalet adalet.
  Cevapla
 • halil 3 hafta önce Şikayet Et
  vurun esnafa vurun.ay sonu geldiğinde sgk priminizi tam istersiniz değil mi...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR