Fatma Şahin Nurdağı'nda incelemelerde bulundu

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Tarsus- Adana- Gaziantep (TAG) Otoyolu’nun Nurdağı bölümünde yolda kalan vatandaşlar için yürütülen çalışmaları yerinde inceledi.

ABONE OL
GİRİŞ 19.01.2022 18:29 GÜNCELLEME 19.01.2022 18:30 GÜNCEL
Fatma Şahin Nurdağı'nda incelemelerde bulundu
Fatma Şahin Nurdağı'nda incelemelerde bulundu

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, yürütülen çalışmalar neticesinde kısa sürede vatandaşlara ulaşıldığını, kısa süre sonra tamamının açılacağını aktardı.

Şehri etkisi altına alan şiddetli kar yağışı ile beraber şehir merkezinde ana arter yolların açılması için yoğun çaba sarf eden Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, ilçelere de desteğini sürdürüyor. TAG Otoyolu’nda kar yağışının neden olduğu kaza nedeniyle yaşanan kapanma sonucunda yolda kalan vatandaşların son durumunu öğrenmek ve yol açma çalışmalarını yerinde incelemek için bölgeye giden Başkan Fatma Şahin, yetkililerden bilgi aldı.

TAG Otoyolu

TAG Otoyolu Osmaniye bölümünde kar nedeniyle ulaşım durdu!TAG Otoyolu Osmaniye bölümünde kar nedeniyle ulaşım durdu!

İnceleme sonrası açıklamada bulunan Başkan Şahin, ekiplerin yoğun olarak çalışma yürüttüğünü belirterek, “Sabah şehirde sıkışma noktaları açıldı ana arterler temizlendi. En büyük sorun Nurdağı tarafı. Önde 2 tır devrilip makas attığı için yolda birikme var. Hem Büyükşehir Belediye olarak biz hem de jandarmamız, valilik koordinasyonunda yolda kalanlara ekmeğinden, çorbasına destek oluyoruz. Makas atan tır kaldırılınca yol hızlı bir şekilde açıldı. İnşallah bir saat içerisinde bizim gördüğümüz bu sıkışma noktalarının hepsi de açılacak ve rahat bir şekilde herkes yoluna devam edecek. Hemşerilerimize geçmiş olsun diliyorum” dedi.

Fatma Şahin, Nurdağı'ndalki çalışmaları inceledi.

Nurdağı’nda TAG Otoyolu gişelerinde GBB’in 5 ekibi yolda kalan vatandaşlara ayran, çorba, meyve suyu, kumanya ve simit ikramlarında bulunuyor.

MSB: Karda mahsur kalanlar için 2 helikopter görevlendirildiMSB: Karda mahsur kalanlar için 2 helikopter görevlendirildi

"YALAN HABERLERE İTİBAR ETMESİNLER"

Başkan Şahin konuşmasında büyük bir çabanın sarf edildiğini ifade ederek şunları söyledi:

“Devletimiz işin başında. Sosyal medya üzerinden yayınlanan yalan haberlere itibar etmesinler. Devletten gelen bilgiler üzerinden hareket etsinler diliyorum. Bütün yolu tamamen açmış olacağız. Geceden bu yana büyük bir afet yaşadık. Halkımızın, yolda kalanların sıkıntılarını gidermek için büyük bir ekip gayret etti. Ankara’da Ulaştırma Bakanımız, Adalet Bakanımız, Karayolları Genel Müdürlüğü, Karayolları Ekibi gayretleri ile bu çabalara destek oldu. Büyük bir çalışma ekibi, bu işi en az zararla çıkarmak için büyük bir gayret gösterdiler. Ben emeği geçen herkese şahsım ve bütün çalışma arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Rabbim bununla geçmiş etsin.”

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e incelemelerde Nurdağı Kaymakamı Sinan Korkmaz ve Nurdağı Belediye Başkanı Ökkeş Kavak da eşlik etti.

KAYNAK : Haber7
YORUMLAR 2
  • Mehmet Antepli 5 ay önce Şikayet Et
    Ben bahçe Gaziantep arasında 13saat mahsur kaldım ne çorba nede bir bardak su gördüm yemek felan hepsi yalan
    Cevapla
  • zaralı 5 ay önce Şikayet Et
    allah gucunuzu artırsın maasallah başkanım helal olsun
    Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR