Hamas lideri Haniye’den Kudüs şehidi Hasan Saklanan’ın ailesine telefon

Şehit imam Hasan Saklanan’ın Şanlıurfa'da yaşayan ailesiyle görüşen Hamas lideri İsmail Haniye, başsağlığı temennilerini iletti.

ABONE OL
GİRİŞ 01.05.2024 10:17 GÜNCELLEME 01.05.2024 11:16 GÜNCEL
Hamas lideri Haniye’den Kudüs şehidi Hasan Saklanan’ın ailesine telefon
Hamas lideri Haniye’den Kudüs şehidi Hasan Saklanan’ın ailesine telefon
 • HABER7

İsrail işgali altındaki Filistin'in başkenti Kudüs’te siyonist polislere mukavemeti sonucu çıkan çatışmada şehit düşen Türk imam Hasan Saklanan’ın ailesine anlamlı telefon.

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Büro Başkanı ve eski Filistin Başbakanı İsmail Haniye, Kudüs’te şehit düşen Türk imam Hasan Saklanan’ın ailesiyle görüştü.

Hasan Saklanan kimdir ve aslen nerelidir? Ne iş yapıyor? Hasan Saklanan'ın biyografisiHasan Saklanan kimdir ve aslen nerelidir? Ne iş yapıyor? Hasan Saklanan'ın biyografisi

O AKSA’NIN ŞEHİDİ

Şehit imam Saklanan’ın babası ve ağabeyiyle görüşen İsmail Haniye, başsağlığı temennilerini ileterek dua ve niyazlarda bulundu.

Şehidin Şanlıurfa’da yaşayan ailesinin acısını paylaşan Haniye, Hasan Saklanan’ın Mescid-i Aksa şehidi olduğunu söyledi.

İsmail Haniye’nin de Gazze’de 3 oğlu, 4 torunu İsrail’in terör saldırısında şehit olmuştu. Ramazan Bayramında gerçekleştirilen hava saldırısında Haniye’nin Hazım, Emir ve Muhammed isimli çocukları ile Muna, Amal, Halid ve Rezzan isimli torunları şehadete ulaşmıştı.


HAMAS: TEK VÜCUT, TEK KANA SAHİBİZ

İmam Saklanan’ın şehadetiyle ilgili Hamas teşkilatından yapılan açıklamada, “Biz tek vücut, tek kan, tek dava ve tek düşmana sahip bir ümmetiz. Bu anlayışla Kudüs’te kahraman eylemi gerçekleştiren Türk şehidi Hasan Saklanan’ı selamlıyor; onu Filistin, Gazze, Kudüs ve Mescid-i Aksa şehidi ilan ediyoruz.” denilmişti.

_____________

SELAHADDİN EYYUBİ’NİN TORUNU

Şanıurfa Eyyubiye doğumlu 34 yaşındaki şehit Türk vatandaşı Hasan Saklanan’ın imamlık görevinde bulunduğu ve Ankara Şereflikoçhisar ilçesinden Şanlıurfa Haliliye’nin Kepez mahallesine tayin edildiği öğrenilmişti.

Diyanet kafilesiyle Ürdün üzerinden Filistin’in işgal altındaki başkenti Kudüs’e giden Hasan Saklanan, dün İsrail polislerine yönelik mukavemette bulunduktan sonra teröristlerin açtığı ateşle şehit oldu.

KAYNAK : Haber7
Faruk Arslan Haber7.com - Özel Haber Sorumlusu
Haber 7 - Faruk Arslan

Editör Hakkında

İstanbul’da doğdu. Aslen Erzurumlu. Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezunu. 2010 yılından bu yana gazete ve internet haberciliğinde. 2013-2022 yılları arasında Akit Medya bünyesinde birçok vazife üstlendi. Dosya haberleriyle ödül ve plaketler aldı. Alanında uzman isimlerle röportajlar, mülakatlar, beyanatlar gerçekleştirdi. Çeşitli kurum, kuruluş ve STK’lara metin yazarlığı desteği verdi. Alanıyla ilgili seminerlerde, konferanslarda, çalıştaylarda, panellerde yer aldı. Uluslararası Medya Enformasyon Derneği ve İletişim Platformu Derneği üyesi. Kasım 2022’den beri Haber7 kadrosunda.
YORUMLAR 43 TÜMÜ
 • Paol 2 ay önce Şikayet Et
  Şehit olurken yanında o iki itrail gavuruda cehenneme gonderseydi keşke.
  Cevapla
 • Ağa dayı 2 ay önce Şikayet Et
  Allah rahmet eylesin mekanı Cennet olsun,tüm ümmetin şehidi, seninle tüm ümmet gururludur ve şehadetin mübarek olsun, Gazze şehitleri ile bi iznillaah seyyidüşşüheda Hz Hamza yak komşu olursunuz bi iznihi Teâlâ, Rabb'imiz şehadet şuurunu hepimize nasip eylesin. Korkakların , münafıkların fasıkların kâfirlerin emperyalistlerin siyonistlerin zalimlerlerin hainlerin tuzaklarından korusun
  Cevapla
 • smmm 2 ay önce Şikayet Et
  Şehadetin mübarek olsun kardeşim. Ne güzel bir niyet ne güzel bir eylem. Rabbim mekanını cennet etsin
  Cevapla
 • Cabir 2 ay önce Şikayet Et
  Hâlâ israil malı alan satan Müslümanlığını sorgulamalı. Zamanı gelip de geçmedi mi? Nerde bu şuur bu millette? İsrail colası içmezsen ölmezsin ey müslüman! Kendine gel artık! Olanlar film değil, gerçek! Uyan uykudan artık!
  Cevapla
 • Misafir 2 ay önce Şikayet Et
  Şehidimizin yetimlerine ve kalanlarına sahip çıkalım,yokmu öncülük edecek bir yetkili?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR