Makyaj çantanızda her zaman olması gereken ürünler

Çantanızda ağırlık yapan makyaj malzemelerinizi sık kullanma durumuna göre seçmelisiniz. Sizler için makyaj çantanızda bulunması gereken 5 ürünü sıraladık...

ABONE OL
GİRİŞ 20.12.2017 07:41 GÜNCELLEME 13.04.2018 09:00 Güzellik
Makyaj çantanızda her zaman olması gereken ürünler
Makyaj çantanızda her zaman olması gereken ürünler

Günlük makyajınıza göre kullandığınız fondöteni, maskarayı veya rujunuzu çantanıza koyarken bu ürünlerin dışında, her zaman yanınızda bulunması gereken ürünleri sizler için araştırdık.

İşte her zaman makyaj çantanızda bulunması gereken ürünler;

1-El kremi

Kışın soğuk havalarda kuruyan ellerinizi sık sık nemlendirmediğinizde ilerleyen yaşlarda kırışıklığa sebep olabilir. Bu yüzden el kreminizin deneme boyunu yanınızda taşımalısınız.

2-Dudak nemlendirici

Son zamanlarda trend olan likit mat rujları günlük makyajınızda kullanıyorsanız mutlaka dudak nemlendiricinizi yanınızda taşımalısınız. Mat rujlar zamanla dudakların çatlamasına sebep olabilir.

3-Aydınlatıcı

Cildinizin ışıl ışıl görünmesini istiyorsanız makyajınızda aydınlatıcı kullanabilirsiniz. Aydınlatıcı kullanmanın tekniklerini doğru bir şekilde uyguladığınızda fotoğraflarda soluk cildinizi aydınlık gösterebilirsiniz.

4-Küçük boy kapatıcı

Sivilce bir cildiniz varsa gün içerisinde sürekli fondöten tazelemek hem sağlık açısından zararlı hem de yüzünüzdeki problemleri arttırabilir. Fondöteni tekrar sürmek yerine küçük boy kapatıcı ile lekelerinizi gizleyebilirsiniz.

5-Allık

Bazı günler cildinizdeki yorgunluk izlerini fondöten ile kapatamayabilirsiniz. Bu gibi durumlar için çantanızda bir allık bulunmalıdır. 

ETİKETLER

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR