TOKİ'den vatandaşa yüzde 20 indirim müjdesi!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığının borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik yüzde 20 indirim kampanyası eylülde yapılacak.

ABONE OL
GİRİŞ 11.06.2017 11:59 GÜNCELLEME 11.06.2017 11:59 Konut
TOKİ'den vatandaşa yüzde 20 indirim müjdesi!
TOKİ'den vatandaşa yüzde 20 indirim müjdesi!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, yüzde 20 indirim kampanyasını eylülde yapacaklarını söyledi.

Turan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik yüzde 20 indirim kampanyasına yoğun talep geldiğini belirtti.

Bu yıl indirim kampanyasını eylülde yapacaklarını, kampanyaların belirli prosedürlere göre yapıldığını ifade eden Turan, "Yaz aylarında indirim kampanyası yaptığımızda birçok vatandaşımız köyünde oluyor, tatilde oluyor. İnşallah en geç 9'uncu ayda indirim kampanyamızı yapacağız. Bunu bekliyor vatandaşlarımız." dedi.

Turan, geçen yıl borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik indirim kampanyasından 17 bin kişinin faydalandığını kaydederek, "817 milyon lira borç kapatıldı. Bu paranın yaklaşık 513 milyon lirası kredi kullanılmadan 'yastık altı parası' diye tabir edilen paradan getirilip ödendi." ifadelerini kullandı.

Kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşların başvuru tarihini takip etmesi gerektiğine dikkati çeken Turan, "Açıklanan tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak." bilgisini verdi.

Kampanyadan yararlanmak isteyenler ilgili bankaya başvuracak

TOKİ Başkanı Turan, indirim kampanyasından yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarının belirlenecek tarihler arasında ilgili bankaya başvuruda bulunabileceğini dile getirerek, şu ifadeleri kullandı:

"Vadesi 12 ay ve daha az kalan projeler indirim kampanyasına dahil edilmeyecek. İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla İdareye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borçlarının bulunmaması gerekiyor."

KAYNAK : AA

ETİKETLER

YORUMLAR 7 TÜMÜ
 • mantık 3 yıl önce Şikayet Et
  Ev fiyatlarına düzenleme getirilsin, değerli olan arsa diye bir şey olamaz. Benim vatanımın her zerresi benim için değerlidir. Her zerresine canım feda. Sadece metrekare üzerinden fiyatlar biçilsin ama maliyetinin kat kat üzerinde olmasın.
  Cevapla
 • Kerim 3 yıl önce Şikayet Et
  Ev alma komşu al demişler ama, komşuluk kalmadı ben ev istiyorum.
  Cevapla
 • Vatandaş 3 yıl önce Şikayet Et
  Piyasada 100 e mal edilen evler 250-300 e satılıyor. 250 kredi çeken vatandaş 410 ödüyor. Kısaca bir yerine dört ödeniyor. hem ev fiyatları hemde krediler çok yüksek. 410 ödeyen insanın zaten ömrü gidiyor. Sayın büyüklerimiz bu konuda ciddi politikalar uygulanamaz mı? İnsanların biraz daha rahat yaşayabilmeleri için Allah aşkına bir çözüm bulunsun. Bu rakam çok yüksek ve asgari ücretli birisi için 25 yıla denk geliyor. Daha uygun koşullarla devletimiz yapsın, devletimize canımız feda, taksitle devletimize ödeyelim. Ama 25 yıla denk gelmesin!
  Cevapla
 • Isvicre 3 yıl önce Şikayet Et
  Avrupada bòyle ev alamiyorsun.Helal olsun Tùrk hùkūmetine.700 bin franklik 4 oda evin.en aşaği 250 veya 300bin isvicre frankini vermen lazim.oda bir yabanci ici cok zor.istisnakar olabilir o da kaideyi bozmaz.
  Cevapla
 • yalniz adam 3 yıl önce Şikayet Et
  toki kimin tekelinde kimleri zengin etti?
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR