Tarkan Rusya'da konser verecek

Megastar Tarkan uzun bir aradan sonra Rusya'da, 'Türkiye-Rusya Karşılıklı Kültür ve Turizm Yılı' çerçevesinde konserler vereceğini açıkladı.

ABONE OL
GİRİŞ 17.04.2019 08:40 GÜNCELLEME 17.04.2019 09:11 Magazin
Tarkan Rusya'da konser verecek
Tarkan Rusya'da konser verecek

Kızı Liya doğduktan sonra konserlerine ara veren Tarkan'dan müjdeli haber. Organizatör Selahattin Atalay, Tarkan ile geçen yıl Rusya konserleri konusunda görüşmeye başladıklarını belirtti.  Görüşmelerde başkent Moskova ve Kazan’da Tarkan’ın konser vermesi yönünde karar aldıklarını ifade eden Atalay, konser için Moskova’dan sonra Kazan’ı tercih etmelerinin özel önemi bulunduğunu dile getirdi. 

Selahattin Atalay, "Rus ve Türk insanını aynı çatı altında kaynaştırma, ülkemizi tanıtma, dostluk ve kültür köprüsü oluşturma, Türk algısına olumlu katkı verme düşüncesiyle Rusya’da Tarkan konseri organizasyonunu yaptık." ifadelerini kullandı.

tarkan

Dünyada müzik tarzlarının her geçen yıl değişmesinden dolayı yeni neslin Rusya'da Tarkan’ı çok iyi tanımadığını belirten Atalay, “Rusya’da yaptığımız tanıtım çalışmaları ile Tarkan’ın bu ülkedeki popülaritesini bir basamak daha yükseltebileceğimizi düşünüyorum.” dedi. Atalay, yaklaşık 20 yıldır Rusya, Ukrayna, Azerbaycan ve Kazakistan’da organizasyon işleri yaptığını dile getirerek Türkiye ile bu ülkeler arasında pek çok sanat organizasyonu gerçekleştirerek kültür tanıtımına katkıda bulunduğunu vurguladı.

Atalay, Türkiye ile Rusya arasında sosyal, kültürel ve dostluk ilişkileri kurma misyonu ile bu işi yaptığı için Tarkan’ın bu organizasyona sıcak baktığını ifade etti.

ETİKETLER

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR