27. dönem POMEM fiziki yeterlilik sınav tarihleri açıklandı mı? 2021 Polis Memuru alımları...

Polis alımları için gerçekleştirilecek 27. dönem POMEM fiziki yeterlilik sınav tarihleri araştırılıyor. Sınavlar ön sağlık kontrolü, parkur ve mülakat olarak üç aşamada gerçekleştiriliyor. Başarılı olan adaylar 8 ay boyunca sürecek eğitime katılıyor ve polis memuru olarak göreve başlıyor. Peki 27. dönem POMEM sınavları ne zaman? İşte polis alımı sınav tarihleri!

ABONE OL
GİRİŞ 01.04.2021 09:21 GÜNCELLEME 01.04.2021 09:21 MEMUR
27. dönem POMEM fiziki yeterlilik sınav tarihleri açıklandı mı? 2021 Polis Memuru alımları...
27. dönem POMEM fiziki yeterlilik sınav tarihleri açıklandı mı? 2021 Polis Memuru alımları...

Önlisans ve lisans mezunu adaylar polis alımları için şanslarını deniyor. POMEM alımlarında erkekler için 167, kadınlar için ise 162 cm boy şartı aranıyor. KPSS sınavı, P3 puan türünden 60 ve üzeri olan adaylar başvurularını yaptı. Kabul edilen adaylar komisyon tarafından sağlık kontrolünden geçti.  Fiziki yeterlilik sınav tarihlerini merak eden adaylar araştırma yapıyor. Adayların fiziki yapısının ölçülmesi amaçlanan parkurda sıçrama tahtası, ağırlık taşıma, takla atma gibi alanlarda  adayların dayanıklılık, hız gibi özellikleri değerlendiriliyor. Alımlar için şimdiden hazırlık yapan adaylar 27. dönem POMEM fiziki yeterlilik sınavı ne zaman? sorusuna yanıt arıyor. İşte polis memur alımlarına yönelik son gelişmeler…

27. Dönem POMEM Parkur Sınavları Ne Zaman Yapılacak?

Polis Akademisi Başkanlığı, 27. dönem fiziki yeterlilik sınav tarihlerine ilişkin resmi bir açıklama yapmadı. Sınav tarihleri belli olduğunda detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

Fiziki yeterlilik sınavına katılacak polis memuru adaylar için en önemli noktalardan birisi yanlarında spor hareketlerine uygun olarak kıyafet getirmeleridir. Adaylara ilk olarak grup halinde parkur tanıtılırken  öğrenciler bireysel olarak sınava alınır. Fiziki yeterlilik sınavında sırasıyla;

Sıçrama tahtası,

Lastik içerisinden geçme,

Ağırlık taşıma,

Takla Atma, 

Slalom koşu,

Engel etabına girer.

Sınav Giriş Yerleri Açıklandı Mı?

İnternet üzerinden ilan edilen yer ve tarihte adayların POMEM Giriş Sınavları yapılacaktır. Adayların ikamet illerine göre belirlenen sınav merkezleri ve sınav tarihleri kesinleşip internet üzerinden ilan edildikten sonra değiştirilemez. Hakkında "Polis Meslek Eğitim Merkezi Öğrenci Adayı Olamaz" kararı verilen adaylar, aynı başvuru dönemi içinde başka bir sınav komisyonuna başvuramazlar. Sınav komisyonu kararlarına itiraz edilemez.

Fiziki Yeterlilik Sınavından Kaç Puan Almak Gerekiyor?

Fiziki Yeterlilik sınavında adaylar 100 tam puan üzerinden değerlendiriliyor. Adayların bir sonraki mülakat aşamasına geçebilmeleri için en az 60 puan almaları gerekmektedir. Sözlü olarak gerçekleştirilen mülakatta adaylara soruların yazılı olduğu bir kart çektirilerek kendini ifade etme, kavrama, beden dilini kullanma gibi becerileri ölçülür. Komisyon tarafından adaylara yöneltilen sorularda  aşağıdaki kriterlere göre değerlendirilir. Her bir kriter yirmi (20) puan değerine sahiptir. Adayların mülakatta başarılı olmaları için en az yetmiş (70) puan alması gerekir.

Konu hakkında bilgi düzeyi,

Kendisinden istenileni kavrama,

Özgüveni,

İfade etme yeteneği

Beden Dilini Kullanma beceresi 

POMEM Sınav Sonuçları Değerlendirmesi!

Adayların başarı sıralamasına esas POMEM giriş puanı; adayın KPSS puanının %25'i, fiziki yeterlilik sınavı puanının %25'i ve mülakat sınavı puanının %50'sinin toplamıdır. Başarı sıralaması puanında eşitlik olması halinde sırasıyla; KPSS'den alınan puan, mülakat puanı, fiziki yeterlilik puanının yüksekliği esas alınır. Bunlarda da eşitlik olması halinde yaşı küçük olan aday tercih edilir. Sınav sonuçları adaylara Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sayfası www.pa.edu.tr adresinden duyurulacaktır. Sınav sonuçları doğrultusunda başarılı olan adaylar 8 ay boyunca Polis Akademisi Başkanlığı tarafından verilen eğitime katılarak mezun olduğu takdirde polis memuru olarak göreve başlar.

 

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR