MEB 4-5 bin TL maaş ile sözleşmeli personel alımı yapacak! Başvurular ne zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı, Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puanı ile sözleşmeli fizyoterapist ve sözleşmeli destek personeli alımı yapılacak. Başvurular online olarak 25 Ekim ile 5 Kasım tarihleri arasında yapılacak. İlanın tüm başvuru detayları haberimizde.

ABONE OL
GİRİŞ 22.10.2021 09:41 GÜNCELLEME 22.10.2021 09:41 MEMUR
MEB 4-5 bin TL maaş ile sözleşmeli personel alımı yapacak! Başvurular ne zaman?
MEB 4-5 bin TL maaş ile sözleşmeli personel alımı yapacak! Başvurular ne zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı farklı pozisyonlarda istihdam etmek üzere toplamda 5.872 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Yayımlanan ilana göre; KPSS puan sıralaması esas alınmak suretiyle sözleşmeli fizyoterapist pozisyonunda 260, sözleşmeli destek personeli pozisyonunda (aşçı, aşçı yardımcısı) alımı yapacak. İşte detaylar…

MEB Genel Başvuru Şartları Neler?

 1. 2020 yılı KPSS lisans düzeyinde KPSSP3, ön lisans düzeyinde KPSSP93, ortaöğretim düzeyinde KPSSP94 puan türlerinden puan almış olmak.  

 2. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak.  Devlet memurluğundan çıkarılmayı gerektiren bir ceza almamış olmak.  

 3. Olağanüstü hal kapsamında yürürlüğe konulan kanun hükmünde kararnamelerle kamu görevine son verilmemiş olmak.  

 4. Mesleğin ifasına engel olacak bir hastalığı bulunmadığını, tam teşekküllü sağlık kurumlarından alınacak sağlık kurulu raporuyla belgelendirmek.  

 5. Sağlık Bakanlığından onay almış psikoteknik belgesi vermeye yetkili merkezlerce düzenlenmiş psikoteknik raporuna sahip olduğunu belgelendirmek.  

 6. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak. 

Sözleşmeli Fizyoterapist Başvuru Şartları

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon veya Fizyoterapi lisans programlarından mezun olmak.

Sözleşmeli Destek Personeli (Aşçı ve aşçı yardımcısı) Başvuru Şartları

Ortaöğretim düzeyinde;

Ortaöğretim kurumlarının aşçılık veya mutfak bölümlerinden mezun olmak ya da herhangi bir ortaöğretim programından mezun olup Sertifika Tablosunda yer alan sertifika veya belgelerinden birine sahip olduğunu belgelendirmek. 

Ön Lisans düzeyinde;

Aşçılık, Gemi Aşçılığı, Hazır Yemek ve Aşçılık, Yemek Pişirme Teknikleri, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Yiyecek İçecek İşletmeciliği/Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği programlarının birinden mezun olmak ya da herhangi bir önlisans programından mezun olup Sertifika Tablosunda yer alan sertifika veya belgelerinden birine sahip olduğunu belgelendirmek.

Lisans düzeyinde; 

Aşçılık, Gastronomi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Yiyecek İçecek İşletmeciliği/Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği lisans programlarının birinden mezun olmak ya da herhangi bir lisans programından mezun olup Sertifika Tablosunda yer alan sertifika veya belgelerinden birine sahip olduğunu belgelendirmek.  

Milli Eğitim Bakanlığı Maaş Tablosu

Hangi İllerde Alım Yapılacak? 

Başvurular Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

Başvuru işlemleri 25.10.2021 – 05.11.2021 tarihleri arasında alınacaktır. Başvuruların, 05.11.2021 Cuma günü saat 23:59’a kadar tamamlanmış olması gerekmektedir.  

Adaylar, başvurularını e-Devlet – Millî Eğitim Bakanlığı - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ adresinden yapabilecek; şahsen, kargo ya da posta yoluyla yapılan başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir.  

Adayların başvuruları il-ilçe millî eğitim müdürlüklerince onaylanacağından, adaylar başvurularını elektronik ortamda onaylatmak üzere bir il ve ilçe millî eğitim müdürlüğü seçecektir.  

Adaylar başvuruda istenilen belgeleri başvuru ekranından sisteme yükleyecektir. Gerekli durumlarda sisteme yüklenen belgelerin asılları istenebilecek; bu durumda adaylar istenilen belgeleri, onay makamı olarak seçtikleri il-ilçe millî eğitim müdürlüğüne teslim edecektir.  Adaylar sadece bir unvan için başvuruda bulunabilecek; birden fazla unvan için başvuruda bulunduğu tespit edilen adayların her iki başvurusu da geçersiz sayılacaktır.  

Adaylar, başvuru onay durumlarını Kariyer Kapısı üzerinden takip edebilecek; başvuru sonuç belgelerini ise başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından alabileceklerdir.  

Bu kapsamda istihdam edilecek personel, 3 (üç) yıl süreyle yer değişikliği talebinde bulunamayacaktır.  

Adayların, elektronik ortamda meydana gelebilecek veya oluşabilecek diğer aksaklıkları göz önüne alarak başvurularını son güne bırakmamaları uygun olacaktır.  

Başvuruda İstenecek Belgeler  

 • Diploma veya e-Devlet üzerinden alınacak mezuniyet belgesi,  

 • Aşçı ve aşçı yardımcısı unvanına yapılan başvuru için istenilen sertifika veya belge. 

 

ETİKETLER

YORUMLAR 3
 • Aşçı 3 hafta önce Şikayet Et
  Alımlar keşke 2018 kpss puanı da ilave edilse Çünkü alımlar oldu ama bildim kadarıyla kadrolar boş kaldı çünkü 2020 KPSS sınavında bir çok kişi ya puan alamadı yada sınava girmedi güzel olurdu Şubat ayında eksik kalan kadrolar için
  Cevapla
 • VATANDAŞ 3 ay önce Şikayet Et
  okulların ACİL yardımcı hizmetli personeline ihtiyacı var
  Cevapla
 • VATANDAŞ 3 ay önce Şikayet Et
  okullarda temizlik yapacak kalorifer yakacak personel yok uzun zamandır hizmetli alımı yapılmıyor hiç bir okulda kadrolu yardımcı hizmetli yoktur temizliğe en çok ihtiyaç olan bir süreçten geçiyoruz
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR